Gündem Haberleri

  Kürt milliyetçilerin provokasyonuna gelmeyeceğiz

  Süleyman ARAT / İSTANBUL
  09.09.2005 - 01:44 | Son Güncelleme:

  DİSK Yönetim Kurulu, birçok siyasi parti, sendika, dernek ve demokratik kitle örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu ‘78’liler Girişimi’nin 11 Eylül’de Kadıköy’de yapacağı ‘Türkiye’nin 25 Yıllık Kábusu: 12 Eylül’ mitingine, son olayları da göz önüne alarak, provokasyona açık olacağı için katılmama kararı aldı.

  YAN YANA OLMAYIZ

  DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, dün düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: ‘Dün nasıl ‘Türk milliyetçiliği’ adı kullanılarak gerçekleştirilen ve ülkeyi bir iç savaşa sürükleyen eylemlerin karşısında yer aldıysak, bugün de aynı şekilde ‘Kürt milliyetçiliği’ adı kullanılarak ülkeyi bir Türk-Kürt kavgasına sürüklemek isteyenlere karşı çıkıyoruz. Bu gruplarla hiçbir koşulda yan yana olmayacağımızı ilan ediyoruz.’

  İPTAL EDİLSİN

  ‘Kürt sorunu’ sözcüğünü ilk telaffuz eden örgütün DİSK olduğunu kaydeden Çelebi, ‘Bugün sorunu daha da çözümsüz kılan silahlı eylemlere, masum insanların öldürülmesine, camın çerçevenin indirilmesi gibi provokatif eylemlere ve teröre de açıkça karşı çıkıyoruz. Bu yüzden bu mitinge katılmıyor, tertip komitesinin de aynı zamanda Ankara, İzmir ve Mersin’de de yapılacak, mitingleri iptal etmesini talep ediyoruz’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı