Gündem Haberleri

  Kürsüye çıkıp iki tane sıkacağım

  Hürriyet Haber
  24.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Erzurum Milletvekili Mücahit Himoğlu, hazırladığı bir yasa önerisine hükümetin karşı çıkması üzerine, ‘‘Silahı alıp Meclis kürsüsüne çıkmaya ve oturumu yöneten Murat Sökmenoğlu'na da iki tane sıkmaya’’ karar verdi.

  Himoğlu, TBMM Başkanlığı'na bir yasa önerisi vererek ‘‘Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yasa’’da değişiklik yapılmasını istedi. Himoğlu, yasa önerisinde ‘‘Hayati tehlike teşkil edebilecek oyuncakların yasaklanmasını’’ istedi. Ancak hükümet bu öneri için TBMM Başkanlığı'na ‘‘olumsuz’’ görüş bildirdi.

  ÇOCUĞA OYUNCAK SİLAH VERMEMELİ

  Himoğlu, hükümetin yasa önerisine karşı çıkması üzerine çok sinirlendi. Geçmişte Türkiye boks şampiyonu olan Himoğlu, ‘‘hayatı boyunca silah kullanmadığını, hatta eline bile almadığını’’ söyledi. Himoğlu, ‘‘Öyle oyuncaklar var ki, gerçek silahtan ayırt etmek mümkün değil. Aynı zamanda kuru sıkı atılıyor, boncuk atıyor. Çocuklar birbirlerini hedef alıp atış yapıyorlar. Gözünü çıkarsa ne olacak?’’ dedi.

  Himoğlu, televizyonlarda yayınlanan dizilerle çocukların silaha teşvik edildiğini, bunun sonunda gençlerin anarşiye ve mafyaya özendiğini kaydederek, ‘‘Bunun zararını anlatmak, kamuoyuna mal etmek gerekiyor. Konuyu Meclis gündemine getireceğim. Kürsüye bu silahlardan alıp sıkacağım. Gerçeğinden farkı var mı görsünler. Bu arada Murat Sökmenoğlu'na da iki tane sıkarım, zararlı olup olmadığını görürler’’ diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı