GeriGündem Kurşunları rüyasında görmüş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kurşunları rüyasında görmüş

Maganda kurşunuyla hayatını kaybeden Şerife Şenel, acı sonu bir gün önce rüyasında görmüş. Annesi, Şerife'nin düğün sabahı kalkar kalkmaz yanına gelerek "Bu akşam ya ben ya da biri ölecek" dediğini anlattı.

Sinop'un Türkeli İlçesi’nde gittiği düğünde maganda kurşununa hedef olarak ölen 22 yaşındaki Şerife Şenel, gözyaşları arasında toprağa verildi. Şerife Şenel'in vurulmasından bir gün önce gördüğü annesine gördüğü rüyasını anlatırken, “Rüyamda beyaz bir elbise giymiştim. Göğsümden kan akıyordu. Bu akşam düğünde bir şey olacak. Ya ben vurulacağım ya da bir başkası” dediği öne sürüldü. Cenazede gözyaşı döken Makbule Şenel, “Rüyan nasıl da çıktı kızım. Ben seni niye gönderdim o düğüne” diyerek ağıtlar yaktı.

Düğünde aralarında kadınların da bulunduğu yaklaşık 50 kişinin tabanca ile havaya ateş açtığı ve jandarmanın 8 kişiyi gözaltına aldığı ancak Şerife Şenel’e kimin ateş ettiğinin saptanamadığı belirtildi.

Türkeli İlçesi Kayabaşı Köyü'nde geçen pazar günü aynı köyde oturan 25 yaşındaki Varol Güven ile 23 yaşındaki Pınar Altuntaş'ın pazar günü yapılan düğününe giden ticaret lisesi mezunu Şerife Şenel, saat 19.30 sıralarında kadınların arasında davul- zurna eşliğinde, aralarında kadınların da bulunduğu yaklaşık 50 kişinin tabanca ile havaya açtığı ateş sırasında kanlar içerisinde yere yığılarak öldü. Geçen yıl nişanlanan ve önümüzdeki ağustos ayında evlenme hazırlığı yapan Şerife Şenel’in sol göğsüne isabet ettiği belirtildi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle