Gündem Haberleri

  Kürek mahkûmu daha omurgalı

  Umut ERDEM / ANKARA
  07.01.2015 - 01:52 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Soruşturma Komisyonu’nun 4 eski bakanı Yüce Divan’a göndermeme kararına sert tepki göstererek, “AKP’li 9 üyenin eli rüşvet ve yolsuzluğu onaylamak için kalkmış, 9 üye hukuk cinayeti işlemiş, isimlerini arınmayacak şekilde lekelemişlerdir” dedi.

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu’na başkanlık yapması kararını da eleştiren Bahçeli, “Başbakan, Erdoğan’ın vasiliği altında zincirlidir. Eski devirlerdeki kürek mahkûmları bile Davutoğlu’na göre hür, daha omurgalıdır” açıklamasını yaptı. Bahçeli partisinin grup toplantısında özetle şunları kaydetti:

  BEŞTEPE HANEDANLIĞI

  “Erdoğan başkanlık sevdasıyla Türkiye’yi bombalamaktadır. Tıpkı barbar kavimlere benzer şekilde kurulan ‘Beştepe Hanedanlığı’, Türkiye’yi ambargosu altına almıştır. Yeni sorun, Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmesidir. Anlaşılan kaçak ve karanlık Saray’da Davutoğlu’nun hükmü yoktur. Erdoğan gerekli gördüğü hangi hallerden dolayı Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmeyi uygun bulmuştur? Davutoğlu’nun yapamadığı ne vardır da Erdoğan kendisini müdahil olmak zorunda hissetmiştir? Zalime başkaldırmaktan bahseden boyunduruk altındaki Başbakan, zulüm altında inim inim inlemekten rahatsız değil midir? Bir gözüyle Saray’ı, diğeri ile de hükümetteki Erdoğan muhiplerini kollayan Davutoğlu iradesini çaldırmıştır. Erdoğan’ın 19 Ocak’ta Bakanlar Kurulu’nu toplaması yeni bir sistem enjektesine dönük bayat ve bayağı bir niyettir. Davutoğlu buna itiraz etmeli, başaramıyorsa istifa ederek üstlendiği sorumluluğu faziletlice bırakmalıdır. Erdoğan bu kadar hukuk sevdalısı ise önce üzerine yapışmış haldeki rüşvet ve yolsuzluk iddialarından arınacak cesaret ve dirayeti gösterebilmelidir.

  MİLLİ VİCDAN İĞFAL EDİLDİ

  Ne var ki, rüşvetçi eski bakanlar güvencede, malum evlatlar emniyettedir. Dün (önceki gün), Türk siyaset tarihinin en utanç verici kararlarından birisi alınmıştır. Davutoğlu, korku filmlerindeki aktörler gibi kol kesmekle uğraşırken, haklarında yığınla iddia bulunan bakanlar korunmuş ve milli vicdan iğfal edilmiştir. ‘Sivil Dayanışma Platformu’ adıyla hırsızların yönlendirdiği lobilerin, verdikleri sivil muhtıraya hiçbir vicdanlı AKP’liden itiraz gelmemiştir. Bu sivil görünümlü vesayet yanaşmaları, ipleri Beştepe Hanedanlığı’nın elinde olan bu kifayetsiz muhterisler, Anayasa Mahkemesi’nin aklanma yeri olmadığını açıklamıştır. Milli iradenin tecelli ettiği aziz Meclis’e parmak sallamak hiç kimsenin harcı olmayacaktır. AKP’li milletvekillerinin ikna odalarına alınmalarının yanında, tepeden tırnağa gayri meşru ilişkilerin hakim olduğu bir hükümet, Türkiye’yi artık yönetemez. ”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı