Gündem Haberleri

  Kurbanlık boğaya eziyete vatandaşlardan tepki

  A.A
  27.11.2009 - 13:59 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa'da kesime götürülürken kaçan, birkaç kez uyuşturucu iğne yapılarak sakinleştirilmeye çalışılan boğa cadde ortasında kesilmeye çalışıldı.

  Elektrik direğine bağlanan boğanın, ayak bilekleri ve boynuna atılan bıçak darbesiyle etkisiz hale getirilmeye çalışılmasına tepki gösteren bazı vatandaşlar, hayvan sahipleri ve kasapla tartıştı.

  Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde sahipleri tarafından bir kamyonetle Hamidiye Mahallesi'ndeki kesim merkezine götürülen boğa, araçtan indirildikten sonra kaçmaya başladı.

  Çevredekiler tarafından bir çay bahçesinde kıstırılan boğa yakalanamayınca Şanlıurfa Belediyesi tarafından oluşturulan “boğa timi”nden yardım istendi. Birkaç kez uyuşturucu iğneyle sakinleştirilmeye çalışılan boğa, aradan yaklaşık 3 saat geçmesine rağmen kesilemeyince yeniden ekiplerden yardım istendi.

  Birkaç kez daha uyuşturucu iğne yapılan ancak sakinleşmeyen boğa, çevredekilerin üzerine saldırmaya başladı. Kıstırıldığı çay bahçesinden kaçan boğa, bir sokak aşağıda bulunan Emniyet Caddesi'ne doğru bir süre kaçtı.

  “Boğa timi”, kasaplar ve sahipleri tarafından kovalanan kurbanlık, Emniyet Müdürlüğünün karşısındaki bir elektrik direğinin yanında yakalandıktan sonra sahiplerine teslim edildi.

  Bir iple direğe bağlanan boğa için sahipleri kasap M.Ç'den yardım istedi. Kasabın, arka ayak bilekleri ve boynuna attığı darbelerle can havliyle sağa sola saldıran boğa bir süre boynu kesilerek etkisiz hale getirildi.

  Hayvana eziyet edildiğini ve bu işlemin çocukların önünde yapıldığını ifade eden bazı vatandaşlar, kasaba tepki gösterdi. Hayvan sahiplerinin de karıştığı tartışma, zabıta ve polis ekibinin müdahalesiyle yatıştırıldı. Boğa, daha sonra bir kamyonete yüklenerek götürüldü.

  Bu arada, kasap M.Ç, hayvanı vatandaşlara zarar vermemesi için yol üstünde kesmek zorunda kaldığını savundu.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı