Gündem Haberleri

  Kurban Bayramı tatiliyle ilgili yeni açıklama... Bayram ne zaman, tatil kaç gün olacak?

  Hürriyet Haber
  09.08.2017 - 11:23 | Son Güncelleme:

  Kurban Bayramı ne zaman, tatil kaç gün olacak? soruları vatandaşlar tarafından tartışılırken hükümet cephesinden yeni bir açıklama geldi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Kurban Bayramı tatiliyle ilgili açıklamada bulundu. Peki tatil takvimi belli oldu mu? işte Zeybekci'den Kurban Bayramı tatiliyle ilgili yeni açıklama..

  Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte Kurban Bayramı tarihi araştırmaları da yoğunlaştı. Vatandaşlar, hükümet cephesinden gelecek açıklamalara odaklandı. Konuyla ilgili son açıklama Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den geldi. Zeybekci; "Türkiye olarak tatilden daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili alınacak kararlara da saygı duyuyorum." ifadesinde bulundu.

  Tüm Müslümanların kutsal günlerinden biri olan Kurban Bayramı için sayılı gün kaldı, tatil planları başladı. Bu yılki resmi tatillerin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle daha az tatil yapan vatandaşlar, Kurban Bayramı tatilinin kaç gün süreceğini merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler takvimine göre tatil arife günü ile birlikte 4,5 gün yapıyor. Ancak hemen öncesinde Zafer Bayramı’nın kutlanacak olması daha uzun bir tatil ihtimalini güçlendiriyor.

  2017 DİNİ GÜNLER TAKVİMİ

  *31 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Perşembe)
  *1 Eylül Kurban Bayramı 1.gün (Cuma)
  *2 Eylül Kurban Bayramı 2.gün (Cumartesi)
  *3 Eylül Kurban Bayramı 3.gün (Pazar)
  *4 Eylül Kurban Bayramı 4.gün (Pazartesi)

  KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN, KAÇ GÜN?

  Kurban Bayramı, her yıl biraz daha geriye gelerek yaz aylarına doğru çekilmeye başladı. Bu yıl, 31 Ağustos Perşembe günü Arefe olarak kabul edilecek. 01 Eylül- 04 Eylül arası ise Kurban Bayramı'nın dört günü olacak. Yani bu yıl, arefe günü de dahil edilirse Kurban Bayramı 31 Ağustos Perşembe günü başlayıp 04 Eylül Pazartesi günü son bulacak.

  2018 yılı içerisinde kutlanacak olan Kurban Bayramının ise, tamamının hafta içine gelmesi nedeniyle 9 gün olması bekleniyor.
  2018 yılında kutlanacak olan Kurban Bayramı'nın arefe günü 20 Ağustos Pazartesi günü olacak. Bayramın dördüncü ve son günü ise 24 Ağustos tarihine denk gelecek.

  AREFE GÜNÜ TAM GÜN OLABİLİR

  Özellikle tatil merkezlerinin merakla beklediği tatil uzatma ve birleştirme kararı bu yıl uzun soluklu olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın resmi tatil olması, arefe gününün tam gün ilan edilebilmesi konusunu gündeme taşıdı. Bu gelişmeyle birlikte toplam tatil süresi 6 güne çıkabilir. Diğer bir ihtimalle de 28-29 Ağustos tarihlerinin resmi veya idari tatil ilan edilmesi, tatilin 10 güne çıkmasını mümkün kılabilir.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı