GeriGündem 5 yıl sonra şok itiraf
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

5 yıl sonra şok itiraf

5 yıl sonra şok itiraf

Kayseri’de 9 Ocak’ta işlenen cinayetin katil zanlısının, 2014 yılında öldürülen Hüseyin Ekemen’in de katil zanlısı olduğu ortaya çıktı.

Kayseri’de 9 Ocak 2019 tarihinde Kocasinan ilçesine bağlı Uğurevler Mahallesi 251. Sokak’ta Ufuk Akhan, gece 03.30 civarında O.G. isimli şahıs tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Olay sonrasında yapılan ihbarla katil zanlısı O.G., Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro dedektifleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Cinayetle ilgili yapılan soruşturma çerçevesinde, cinayetin işleniş şekli ve O.G.’nin beyaz bir araç kullandığının belirlenmesi Cinayet Büro dedektiflerinin dikkatini çekti.

2014 yılında yine Uğurevler Mahallesi 251. Sokak'ta öldürülen Hüseyin Ekemen’in öldürülmesi olayını çözmeye çalışan Cinayet Büro Dedektifleri iki cinayetin işlenmesi olayı üzerinde çalıştı.

Ekipler, 2014 yılında boğazından, sırtından ve kalbinden bıçaklanarak öldürülen Hüseyin Ekemen cinayeti çözmek için 5 yıl boyunca 4 bin 500 kişi ile görüşmüş, olay yerinden beyaz bir aracın ayrıldığını belirlenmişti.

Soruşturmayı derinleştiren polis, 9 Ocak 2019 tarihinde U.A.’yı bıçaklayarak öldüren katil zanlısı O.G.’nin babası T.G.’ye ait olan beyaz bir aracı kullandığını da tespit ederek zanlıyı sorguladı.

Basit yaralama, hırsızlık ve tehdit suçlarından kaydının olduğu  kungfu sporcusu O.G., Hüseyin Ekemen'i kendisine bıçak çekerek telefonunu istediği için öldürdüğünü itiraf etti. 

Gözaltına alınan zanlı O.G., hakkındaki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle