Gündem Haberleri

  Kunduralar aynalı, keyifler kıyak....

  Hürriyet Haber
  30.11.2001 - 15:27 | Son Güncelleme:

  "Eskiden neyimiz vardı ki. Nuri Lef Lef Kundura Cilası ile Necip Bey Briyantini ve Horozlu Ayna yeterdi kızları tavlamaya... Haydi herkes sevgilisini öpsün" diyor karikatürist Turgay Karadağ. Sanatçının 'içinde kalan yaşam sevgisini' yansıtmayı amaçladığı yapıtları 1 Aralık'tan itibaren Bakırköy'deki Gülen Gülmece Sanat Merkezi'nde sergileniyor.

  Karikatür sanatçısı Turgay Karadağ'ın sergisinin çıkış noktası, yaşadığımız toz, duman ve gürültü içinde biraz olsun soluk alabilmek. Sanatçı kendi deyimiyle 'yaşamın bütün cephelerinde yaşanan savaşlara' mizah gözlüğüyle bakıyor yapıtlarında.

  "Biz sıradan ölümlüler, duvarlar yıkıldığından beri hangi cepheye yetişeceğimizi şaşırmış durumdayız" diyor Karadağ " Önce düşlerimiz çalındı. Artık daha iyi bir dünya kurabileceğimiz yolundaki ütopyanın sonu geldi. Ardından televizyon ekranları karşısında katılmadığımız savaş kalmadı. Bağdat'ı bombalamaktan henüz dönmüşken, Filistin'de sapanla taş atanlara tanklarımızla saldırıyoruz. Yorgunluğumuz henüz geçmeden İkiz Kuleler'imiz bombalanıyor. Birden kennimizi Kandahar'da Afgan mücahitlerin arasında buluyoruz. Bir yandan da kulağımız., faiz ve dolar cephesinden gelen haberlerde."

  İşte sanatçı bu noktadan yola çıkarak, insanları biraz olsun gülümsetmek, bu arada belki de biraz düşündürmek amacıyla böyle bir sergi açmaya karar vermiş.

  Karadağ'ın güncel olayları konu alan karikatürleri 15 Aralık tarihine kadar görülebilir.

  Gülen Gülmece Sanat Merkezi
  Demirkapı Caddesi
  Zuhuratbaba 3/3
  Bakırköy
  Tel: 0 212 583 78 54

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı