Gündem Haberleri

  Kundakçıyı gördük

  Süleyman ARAT/İSTANBUL
  09.10.2003 - 02:06 | Son Güncelleme:

  Pazartesi günü çıkan esrarengiz yangın sonucu 40 hektar orman alanını kaybeden Burgazada'da önceki akşam bir kişinin yeni bir yangın çıkarmak istemesi, adalıların huzurunu kaçırdı.

  Burgazada sırtlarında yaşayan reklamcı Ayşe Özden ile Baki Beydağ, önceki gece saat 23.15'te evlerinde akşam yemeği yerken ağaçların arasından bir çıtırtı duydu. Yağmur yağdığını sanan çift, bahçeye çıktıklarında 1.60 boylarında sarışın bir erkeğin, 50-60 civarında çam kozalağını yakmaya çalıştığını gördü. Esrarengiz şahsın sabotajcı olduğundan kuşkulandıklarını belirten Özden, şunları söyledi:

  YANGININ BİTTİĞİ YER

  ‘‘Nişanlım hemen bağırdı. Komşumuz Sadullah Kavukçu geldi. Biz de eve girip polis ve itfaiyeyi aradık. O sırada yaklaşık 20 ada sakini toplanınca adam kaçtı. Biz de kovalarla taşıdığımız suyla ateşi söndürdük. Polis olay yerinde yaptığı aramalarda kimseyi bulamadı. Biz, bu kişinin ya ormanı yakan sabotajcı ya da bu yangından kendisine çıkar sağlamak isteyen bir kişi olduğunu sanıyoruz. Zira yakılmak istenen ateş tam da yangının bittiği yerdeydi. 15 dakika gecikseydik, her şey için çok geç olacaktı.’’

  Polise ifade veren görgü tanıklarını Savcı Erol Dönmez de dinledi. Adalet Bakanlığı da sabotaj ihtimalini araştırmak üzere 4 kişilik bilirkişi heyetini adaya gönderdi. Heyet, Savcı Dönmez'le birlikte yangının çıktığı iddia edilen Burgazada çöplüğü, kilise çevresi ve kundaklama iddialarının geçtiği diğer bölgelerde incelemelerde bulundu. Bu arada yangında evleri yanan 7 aile 10 Kızılay çadırına yerleştirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı