Gündem Haberleri

  'Kumara ilaç alıştırdı'

  LAS VEGAS, (DHA)
  23.02.2006 - 12:24 | Son Güncelleme:

  LAS Vegas kumarhanelerinde 14 milyon dolar kaybeden Parkinson hastası bir Amerikalı, hem para kaybettiği kumarhaneleri, hem de ’beni kumar bağımlısı yaptı’ diyerek ilaç firması GlaxoSmithKline’ı dava etti.

  Teksaslı emekli doktor Max Wells, Las Vegas kumarhanelerinde aniden çok miktarda para kaybetmeye başlayınca, işletmeciler kendisi ve karısı için, birinci sınıf uçak biletleri, bedava otel, bedava yemek, bedava alışveriş ve Alaska gemi seyahati imkanları tanıyarak, paralı müşterilerini hoş tutmaya çalıştı.

  Max Wells, kumarhanelerin kendisine tanıdığı bu imkanları değerlendirdi, ancak 2005 yılı sonlarında Las Vegas’ta tam 7 milyon doları bir anda kaybetti. Las Vegas’a geçen ocak ayında yeniden gelen Wells bir kez daha 7 milyon dolarını kumarda kaybetti.

  ’DELİL’ MAYO KLİNİK’TEN

  Birkaç ay içinde Las Vegas kumarhanelerinde kaybettiği para tutarı 14 milyon doları bulunca, Wells de paralarını kaybettiği kumarhaneleri ve Parkinson hastalığından dolayı aldığı ilaçları üreten GlaxoSmithKline firmasını mahkemeye verdi. 55 yaşındaki emekli doktor Parkinson ilaçlarının, kendisini kumara alıştırdığını da iddia edip, parasını geri istedi.

  Mahkemeye delil olarak ünlü Mayo Klinik tarafından hazırlanan ve daha önce Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılan, Requip ve Mirapex ilaçlarını kullanan 11 hastanın kumar oynama alışkınlığına yakalandığı konusundaki raporunu sundu. Mayo Klinik’in raporunda, bu ilaçları kullanmayı kesen Parkinson hastalarından 8’inin kumar alışkanlığından da kurtulduğu, diğer 3 hastanın test sonuçlarının ise henüz açıklanmadığı belirtildi.

  Emekli doktorun avukatları, ilaç firması ve kumarhaneler aleyhine açtıkları davada, kumarhane sahiplerinin, Parkinson hastası olan zengin kişileri özellikle tuzağa düşürdüğünü iddia etti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı