Gündem Haberleri

  Kültürlü adam 112’yi aramazsa

  Arzu KAYA / DHA
  07.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kerem Altan’ın, Defne Joy Foster’ın ölümüne sebep olmak suçundan yargılandığı davada, anne Hatice Foster isyan etti: “Kültürlü bir adam. 112’yi çağırmış olsa 2 dakikada gelirdi. Kızımın ölmesine sebebiyet verdi.”

  SUNUCU Defne Joy Foster’ın (36) evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan’a, ‘yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak’ suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ikinci duruşması yapıldı. Anadolu 36’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Foster’ın annesi müşteki Hatice Foster ve taraf avukatları katıldı.

  EN CAHİLİ BİLE ARAR

  Tutuksuz sanık Altan’ın katılmadığı duruşmada söz alan müşteki Hatice Foster gözyaşlarını tutamayarak, “Bu kadar kültürlü bir adam. 112’yi çağırmış olsa 2 dakikada gelirdi. En cahil insan bile yapar. Kızımın ölmesine sebebiyet vermiştir. Şikâyetçiyim, davaya katılma talebim vardır” dedi. Foster’ın avukatı Ersan Taştekin, geçtiğimiz celse ifadesi alınan Altan’ın yeniden sorgulanmasını talep etti.

  TELEFONLA KONUŞMUŞ

  Avukat Taştekin, olayın olduğu esnada Altan’ın telefon görüşmeleri ve mesajlaşmaları olduğunu belirterek, “Maktule 03.00 civarı fenalaşmış fakat sanık telefonlarla konuşmuş. Konunun tespiti yapılsın. Ayrıca Defne Joy’un ölümüne sebebiyet verip vermediği konusunda ise üniversiteden rapor alınsın” diye konuştu.

  Hatice Foster, “Türk adaletine güveniyorum. Bu mahkeme olumlu bir şekilde bizim lehimize bitecektir” dedi.

  SAVUNMASI ALINACAK

  Mahkeme, olaya ilişkin bilgi ve görgüsü olduğu iddia edilen Feriha Nihal Ertüzün ve Murat Gemici isimli kişilerin gelecek celse tanık sıfatı ile dinlenilmesine, sanık Altan’ın yeniden savunmasının alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı