Gündem Haberleri

  Kültürazzi

  Hürriyet Haber
  06.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Berna Hanım'dan Ricky Martin ricası

  ‘‘UN, dos, tres’’ şarkısı ile dünyayı kasıp kavuran Ricky Martin'in Türkiye'de vereceği konserin akıbeti Berna Yılmaz'ın arabuluculuğunun sonucuna bağlı.

  Ricky Martin'i geniş kitlelere dinletmek için stad arayışlarını sürdüren organizatör Ahmet San, en uygun yerin Ali Sami Yen olduğunu düşündü.

  Bu amaçla San, Galatasaray Başkanı Faruk Süren'e projesini anlattı. Ancak Süren, teklife kesinlikle karşı çıktığını bildirdi.

  San bunun üzerine Süren'in kararını değiştirebilecek güce sahip ‘‘etkili bir şahıs’’ arayışına girdi, sonunda projesini Berna Yılmaz'a açma kararını verdi.

  Uygun zamanı arayan San, Berna Hanım'ı Portekiz gezisinde Savarona yatında yakaladı. San, Ricky Martin konserinin Ali Sami Yen'de yapılması için ricada bulunarak sonucu beklemeye başladı.

  Böylece Martin konserinin geleceği Berna Hanım'ın Faruk Süren'in üzerindeki etkisine bağlı kaldı. Ama Mesut Bey'in hasta bir Galatasaraylı olduğu hatırlanırsa, Faruk Bey, Berna Hanım'ı kırmayabilir.

  İDSO naz yapmış

  FAHİR Atakoğlu'nun Cumhuriyet'in 75. yıldönümü vesilesiyle Dolmabahçe Sarayı'nda verdiği ve Berna Yılmaz'ın himayelerinde gerçekleşen konserde kendisine Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşlik etti. Söylentilere bakılırsa, Fahir Atakoğlu'ya daha önce İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın eşlik etmesi düşünülmüş. Ancak İDSO bu öneriyi reddetmiş. Hatta Berna Hanım'ın da devreye girerek ricacı olduğu, İDSO'nun bu ricayı karşılıksız bıraktığı kulislerde dolaşıyor.

  Efendim, orkestranın konserlerini izleyenler, bu reddedişi bir türlü anlamamışlar. Çünkü, geçen yıl aynı orkestra Sertab Erener'e eşlik etmiş ve üstelik parça aralarında şef Erol Erdinç de Erener'e dönüp, ‘‘Orkestradan memnun musunuz?’’ diye sık sık sormuş. İDSO'nun önümüzdeki sezon programını bilenler, buradaki pop ve caz konserlerinin repertuarda kapladığı oranı hatırlayınca bu reddedişe anlam veremiyorlar.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı