Gündem Haberleri

  Kültür Bakanlığı WEB sitesi Yahoo'da

  Hürriyet Haber
  29.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KÜLTÜR Bakanlığı web sitesinin reklam bannerları dünden itibaren bir hafta süreyle Yahoo'nun Almanya sitesinde yer alacak. ‘‘En iyi saklanmış sırlar’’, ‘‘Kutsal topraklara bir pencere açın’’ ve ‘‘Çift başlı kartalın doğduğu ülke Anadolu’’ sloganlı reklam bannerlarını açanlar karşılarında Kültür Bakanlığı'nın web sitesini bulacak.

  Kültür Bakanı İstemihan Talay, yaklaşık 2 yıl önce Türkçe ve İngilizce 550 sayfa olarak internette kullanıma açılan Kültür Bakanlığı web sitesinin, Türkçe, İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinde 15 bin sayfaya ulaştığını bildirdi.

  Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne adaylığının kesinleştiği bugünlerde Kültür Bakanlığı web sitesinin, Türkiye'nin tanıtımında son derece önemli ve fonksiyonel bir noktaya ulaştığını belirten Talay, ‘‘Bakanlığımız web sitesinin yurtdışında tanıtımı amacıyla, tüm dünyanın arama motoru olarak kullandığı Yahoo'nun İngiltere ve İspanya sitelerinde birer hafta reklam bannerları dönmüş, bunun sonucunda ziyaretçi sayımız artmıştır. Gelen olumlu e-mailler ise Türkiye'nin tanıtımı ile ilgili hedefine ulaştığını göstermektedir’’ dedi.

  Talay, bu kez web sayfasının Yahoo'nun Almanya sitelerinde yer alacağını hatırlatarak, böylece Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya'da Türklerin kendi kültürlerinden uzaklaşmamalarının, genç kuşakların ise kültürlerini ve anavatanlarını daha yakından tanımalarının sağlanacağını kaydetti.

  Kullanıma açıldığı günden buyana giderek zenginleşen Kültür Bakanlığı web sitesinde, iller bazında Türkiye'deki müzeler, örenyerleri, şenlikler, festivaller, kurtuluş günleri, Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi ile ilgili bilgiler, halk dansları, duyurular, Türkiye'nin şaheserleri, Türk büyükleri, Türk müziklerinden örnekler, Türk kültürünü yansıtan el sanatları, Türk halk çalgıları ve ses örnekleri, gelenekler, Türk mutfak kültürü, İznik çinileri ve dinsel yapıtlara kadar birçok konuda bilgilere yer veriliyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı