GeriGündem Kulak ver
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kulak ver

Kulak ver
refid:6970497 ilişkili resim dosyası

TEMA Vakfı tarafından 21 sivil toplum kuruluşuyla birlikte hazırlanan "Yeşiliz" dergisi, seçimlerden önce yayımlanan son sayısında çevre için çalışan sivil toplum örgütlerine çözüm bekledikleri ilk üç icraatı sordu.

İşte bazı çevre örgütlerinin yeni hükümetten bekledikleri:

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği: 1) Milli Eğitim Bakanlığı doğa koruma konusunda çalışan STK’larla işbirliği yaparak müfredat ve kitaplar yolu ile öğrencilere ve ailelerine yönelik programlar geliştirsin. 2) Termik ve nükleer yerine, alternatif enerji üretimine yönelik politikalar geliştirilsin. 3) Kyoto Protokolü imzalansın.

Doğal Hayatı Koruma Derneği: 1) Başta kıyılarımız olmak üzere, hazine arazileri satılmasın, özelleştirilmesin ya da tahsis edilmesin. 2) Çevre ile ilgili kanunlar ve uluslararası sözleşmelerin uygulamalarında Çevre ve Orman Bakanlığı’nın ilgili birimleri daha yetkin ve etkin hale getirilsin. 3) Kişi başına düşen yeşil alan sayısı artırılsın.

DoğaBel: 1) Suyun daha akılcı (az) kullanılmasına yönelik kanuni düzenlemeler yapılsın ve uygulansın. 2) Kyoto Protokolü imzalansın. 3) Önemli doğal yaşam alanları daha etkin korunsun.

DenizTemiz Turmepa Derneği: 1) Çevre Kanunu tam olarak hemen uygulansın. 2) Küresel Isınma ana gündem maddesi olarak Meclis’e getirilsin. 3) Tüm belediyeler kanunen atık arıtma tesisi yapmaları için zorlansın.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle