Gündem Haberleri

  Külahıma anlatın Dışişleri biliyordu

  Fatma AKSU-Sefa ÖZKAYA / İSTANBUL
  27.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hamas liderinin Türkiye ziyaretinden önce ABD’li, İsrailli ve Filistinli yetkililerle görüştüklerini belirterek, "Biz bir kabile devleti yönetmiyoruz, biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetiyoruz" dedi.

  Burhan Felek Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AKP Üsküdar İlçe Teşkilatı’nın 2. Olağan Kongresi’nde konuşan Erdoğan dış politika konularına değindi. HAMAS heyetinin Türkiye ziyaretini hatırlatan Erdoğan, HAMAS heyetinin ziyaretinden önce El Cezire televizyonuna açıklama yaptığını belirterek "Orada dedim ki, resmi görev verildikten sonra gelirlerse kendilerini resmi olarak kabul ederiz. Resmi görev verilmeden gelirlerse o zaman da parti olarak kendilerini kabul ederiz. Ha, şahsen benim düzeyimde değil de başbakan yardımcısı düzeyinde bir kabul görüldü. Efendim, ’Dışişleri’nin bundan haberi yok’... Sen git onu külahıma anlat. Dışişleri’nin hepsinin haberi var" dedi.

  CHP’YE SESLENDİ

  HAMAS ziyaretinden önce ABD’li ve İsrailli yetkililerle görüşüldüğünü ayrıca kendisinin Filistin Devlet Başkanı ile telefonla 2 kez görüştüğünü açıklayan Erdoğan şöyle devam etti: "Kendileri de bu süreçten çok memnuniyet duyacaklarını söylediler. Ve heyet geldi, gitti. İsrail Başbakan Vekili Olmerd, beni aradı. Onunla da görüştüm. O da ’Biz size güveniyoruz’ demiştir. Türkiye artık bu noktada. Buradan özellikle CHP’ye sesleniyorum, CHP yönetimine sesleniyorum; Biz bir kabile devleti yönetmiyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetiyoruz. Bunu böyle bilsinler. Biz onların bu ülkede neleri nasıl yönettiklerini çok iyi biliriz."

  Kongreyi Erdoğan’ın da desteklediği Zekeriya Erdil, geçerli 387 oyun 284’ünü alarak kazandı. Ümraniye’de ise Ahmet Poyraz yeniden seçildi.

  Doğum günü dileği

  BAŞBAKAN Erdoğan’a 54. doğum gününde iki sürpriz kutlama yapıldı. Dün gece yarısından sonra saat 00.30’da eve gelen Erdoğan’ı eşi, oğlu ve gelini doğum günü pastasıyla karşıladı. Gazetecilerin "Mumları söndürürken dilek tuttunuz mu" sorusuna Erdoğan, "Dileğim, millete hizmet etmek. İlk hedef milli gelirde kişi başına 10 bin doları yakalamak" diye cevap verdi. Erdoğan’a ikinci sürpriz, AKP Ümraniye İlçe Kongresi’nde yaşandı. Doğum günü, Kayahan’ın "Seninle her şeye varım ben" isimli şarkısı eşliğinde, tüm salona konfeti atılarak kutlandı. Salonda "Sen Benim Uğurlu Yolumsun. Tenzile Erdoğan 26 Şubat 1954" yazılı büyük boy bir döviz de dikkati çekti. Erdoğan, hazırlanan doğum günü sürprizi için emeği geçenlere teşekkür etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı