Gündem Haberleri

  Kula’da gördüğü cami halısını Meclis'e döşetti

  Saffet KORKMAZ Şaban SEVİNÇ/ANKARA
  12.10.2003 - 01:47 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, bir camide görüp beğendiği duvardan duvara yeşil halının aynısını AKP Grup Salonu'na döşetti. Bunun için halılar Arınç'ın seçim bölgesi olan Manisa'dan getirtildi.

  Halılar, Manisa'da faaliyet gösteren Uğur Halıcılık firması tarafından kamyonlarla Meclis'e getirildi ve döşendi. Firmanın sahibi Mehmet Eraydın, ‘‘Arınç'ı tanıyor musunuz?’’ sorusu üzerine ‘‘Elbette, abimiz, hemşerimiz olur, çok severiz kendisini’’ dedi. Eraydın, firmasının cami ve otellere duvardan duvara halı döşediğini bildirdi. Arınç'ın, Kula'da bir camiyi gezerken, kendilerince döşenen halıları çok beğendiğini belirten Eraydın, ‘‘Aynı yeşil halıları Meclis'e de döşememizi istedi’’ dedi. İlk planda sadece grup salonuna halı döşediklerini anlatan Eraydın, ‘‘Burası 300 metrekare. Halının metrekaresini 56 milyon liradan döşüyoruz’’ dedi. Bu hesapla TBMM yönetiminin kasasından halı döşenmesi için yaklaşık 17 milyar lira çıkacak. Yenileri için yerinden sökülen halıların da daha geçen yıl döşendiği belirtildi. Meclis'in, kendisine ait bir halı fabrikası da bulunuyor.

  Bu arada, TBMM'nin ana binasında bulunan mescidin halıları da krize neden oldu. Mescidin halıları yıkandıktan hemen sonra ıslak olarak tutkalla zemine yapıştırılınca çevreye yayılan kötü koku milletvekillerini çok rahatsız etti. Bunun üzerine Meclis'in temizlik personeli halıları radyatör getirerek kurutmaya çalıştı, ancak halılar kurumadı ve kötü koku devam etti. Bunun üzerine tutkallanan halılar yeniden sökülerek, yerine milletvekillerinin namaz kılabilmeleri için hasırlar konuldu. Mescidin halıları da kurutulmak üzere dışarıya serildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı