GeriGündem Kükreyen aslanın patronu Bakan Günay'la görüştü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kükreyen aslanın patronu Bakan Günay'la görüştü

Kükreyen aslanın patronu Bakan Günay'la görüştü
refid:8953100 ilişkili resim dosyası

Hollywood'un kükreyen aslan simgesiyle tanınan yapım şirketinin Başkanı Perry Stahman, ülkemize geldi.

Hollywood'un kükreyen aslan simgesiyle tanınan film yapım şirketi Metro Goldwyn Mayer'in (MGM) Başkanı Perry Stahman, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın davetlisi olarak ülkemize geldi.
Ünlü aktör Pierce Brosnan'ın oynayacağı "The Topkapı Affair-Thomas Crown 2" filminin Türkiye'de çekilmesini görüşmek üzere ülkemize gelen Perry Stahman, önceki gün Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile bir araya geldi. Günay'dan, yabancı film yapımcılarının Türkiye'de film çekmesini kolaylaştıracak yasa tasarısı hakkında bilgi alan Stahman, yasanın hayata geçmesi halinde Türkiye'de çekilecek Hollywood filmlerinin sayısında önemli bir artış yaşanacağını ve çekimlerinin çoğu Almanya'da gerçekleştirilecek olan "The Topkapı Affair-Thomas Crown 2" filmindeki Türkiye sahnelerini artırabileceklerini söyledi.
Bakan Günay ise Stahman'a Türkiye'de film çekecek yabancı yapımcıların harcamalarının yüzde 20 veya 25'inin iade edileceği yasa tasarısının en geç 2008'in sonuna doğru hayata geçeceğini açıkladı. Ankara'daki görüşmenin ardından İstanbul'a giden Stahman, başta Topkapı ve Dolmabahçe Sarayı olmak üzere tarihi mekânları dolaştı.

Kükreyen aslanın patronu Bakan Günayla görüştü


Perry Stahman, Türk Film Konseyi Başkanı ve Hollywood'un ünlü afiş tasarımcısı Emrah Yücel ile birlikte önceki gün Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile görüştü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle