Gündem Haberleri

  Kuğulu’da gergin sabah

  Rıza ÖZEL - Mert Gökhan KOÇ / ANKARA
  12.06.2013 - 13:37 | Son Güncelleme:

  TAKSİM Gezi Parkı’na destek için 13 gündür Ankara’nın simgesi Kuğulu Park’ta eylem yapan göstericilere polis müdahale etti.

  Güvenlik güçleri, sabah saat 06.00 sıralarında göstericilerin buluşma mekanı olan Kuğulu Park’a geldi. Polis, göstericilerin çadırlarını ve alandaki pankartları topladı. Ardından saat 10.00 gibi tekrar Kuğulu Park’a gele polis, bu sefer göstericilere ait kütüphane, yemek tezgahlarını kaldırdı.

  KUĞULU PARK'TAN KARELER / FOTO GALERİ

  OTURMA EYLEMİ

  Müdahaleye göstericilerden tepki yükselince ortam gerildi. Güvenlik güçleri ile göstericiler karşı karşıya gelince tepkiler daha da arttı. Parka gelen CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve İzzet Çetin, polisle tartıştı. Polis müdürü, “Vatandaşların şikayetleri var. Bu şikayetler yüzünden buradayız. Burası park alanı. İşgal veya yatıp kalkma yeri değil” dedi.

  Nazlıaka, “Biz sürekli buradayız hiç şikayet eden rastlamadık. Ankara Valisi ile konuşmak istiyoruz. Niye vali telefonlarımıza çıkmıyor” diye tepki gösterdi. Nazlıaka daha sonra dağıtılan tezgahtan aldıkları kitapları okuyarak oturma eylemini sürdüren gençlerin yanına gitti. Gençlerle oturan Nazlıaka’nın bir ara gözyaşlarını tutamayarak ağladığı görüldü.


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı