Gündem Haberleri

  Küfür bile etse sesiniz çıkmasın

  Bülent SARIOĞLU Sedat İSKENDEROĞLU ANKARA-DHA
  28.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dörtyol Emniyet Müdürlüğü polislerinin, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu ve danışmanı tarafından ellerine numara verilerek teşhis ettirilmeleri tartışma yarattı. Aydınlık Gazetesi’ndeki haberin görüntülerini izleyen CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, “Emniyet Müdürü ‘Küfür dahi etseler sesinizi çıkarmayacaksınız’ diyor. İçler acısı bir durum var” dedi.

  AYDINLIK Gazetesi’nde dün yer alan Hatay Dörtyol Emniyet Müdürlüğü’nde AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu ile tartışan polislerin ellerine numara verilerek şüpheli gibi teşhis ettirilmesi haberi, tartışmaya neden oldu. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kantin işletmesini Mayıs ayında ihaleyle AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Hasan Uzun’un oğlu AK Parti Gençlik Kolları üyesi Ömer Uzun kazandı. Ömer Uzun, 29 Haziran’da kantine gelip tost isteyen polis memuru Alper Atilla’ya o anda malzeme olmadığını ve tostu yapmayacağını söyleyince tartışma çıktı.

  AK PARTİLİ VEKİLİN OĞLU POLİSLERİ BÖYLE DİZDİ

  İŞTE VEKİL OĞLUNUN OLAYDAN HEMEN SONRAKİ GÖRÜNTÜLERİ

  Sürdürürüm

  İddiaya göre Ömer Uzun, polis Alper Atilla’ya üniformasını çıkarmasını söyledi ve kendisini sürdürmekle tehdit etti. Ardından da arkadaşı olan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nu olaya müdahale etmesi için emniyet müdürlüğü’ne çağırdı.
  Kağan Türkoğlu, babasının danışmanı Fehmi Rigan’ı da yanına alarak ilçe emniyet müdürlüğüne gitti. İddiaya göre milletvekili oğlu Türkoğlu ve danışmanı Rigan, Emniyet Müdürlüğü bahçesinde polisleri tehdit etti.

  Küfür bile etse sesiniz çıkmasın PARTİ OLARAK TASVİP ETMİYORUZ

  Küfür bile etse sesiniz çıkmasın O VEKİL KONUŞTU

  Sıraya dizdiler /images/100/0x0/55ea14bdf018fbb8f86a224c

  Bu sırada olaya müdahale eden Komiser Yardımcısı Murat Emer, “Burası emniyet müdürlüğü, tüm insanların olduğu gibi Ömer Uzun’un da hayatını korumak ve güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. Bu konuda endişe etmeyin” dedi. Bu kez Komiser Yardımcısı Emer ile polislere tehditlerini sürdüren Türkoğlu ve Rigan arasındaki tartışma neredeyse arbedeye dönüştü.

  Ömer Uzun ve arkadaşı İstemi Kağan Türkoğlu’nun dövüldüklerini iddia etmeleri üzerine soruşturma başlatıldı. İlçe emniyet müdürlüğüne çağrılan Türkoğlu, arkadaşı Uzun ve danışman Rigan, önce vesikalık fotoğraflarından, sonra da karşılarında ellerine numaralı kağıtlar verilerek sıraya dizilip bekletilen polisler arasında Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis memuru Alper Atilla’yı teşhis etti. Komiser Yardımcısı Murat Emer görevden alındı.

  Rencide edici

  Teşhisin video görüntüsünü izleyen CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, “Komiser yardımcıları sıraya dizilmeden önce rütbeleri sökülmüş. Emniyet müdürü ‘Küfür dahi etseler sesinizi çıkarmayacaksınız’ diyor. Rencide edici, içler acısı bir durum var” dedi.

  Valilik: Savcılığın talimatı

  Hatay Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı: “Görüntüler İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz ve müştekilerin avukatları huzurunda olaya karıştığı iddia edilen şüphelilerin tespiti amacıyla savcılığın talimatı ile yapılan ‘teşhis işleminin’ görüntüleridir ve yürütülen adli işlemin bir parçasıdır. Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce idari soruşturma başlatılmıştır.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı