Gündem Haberleri

  Kudüs'teki en büyük hastane kapanıyor

  AA
  05.08.2012 - 15:31 | Son Güncelleme:

  Kudüs'ün en büyük vakıf hastanesi olan Makasıd hastanesinin kapanma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu bildirildi.

  Hastane personelinin bağlı olduğu sendikanın Başkanı Ali el-Hüseyni, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanenin yaşadığı mali kriz sebebiyle ilaç ve tıbbi malzeme alımında zorluk yaşandığını belirterek, “Filistin Makasıd hastanesi kapılarını hastalara kapatıyor. Hastane personeli de içinde bulunduğu durumun şaşkınlığını yaşıyor. İki aydır personel maaşları da ödenmedi” dedi.

  Krizin, Filistin Sağlık Bakanlığı'nın gerekli ödemeleri yapmamasından kaynaklandığını savunan Hüseyni, “Bakanlığın hastaneye ayrılan fondan ödeme yapmaması, hastane yönetimini bankalardan faizli kredi almaya itti. Biriken faizler hastanenin mali durumunu sarstı. Bakanlığın ödeme yapmaması halinde kriz asla çözülemeyecek” diye konuştu.

  Hüseyni, geçen Haziran ayından bu yana Sağlık Bakanlığı'nın hastaneye olan birikmiş borcunun 24 milyon İsrail Şekeli (6 milyon dolar) olduğunu belirtti.

  800 personelin çalıştığı 200 yataklı Makasıd hastanesinde yalnızca Kudüslülerin değil, Batı Şeria ve Gazze'den gelen hastaların da tedavi gördüğü kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı