Gündem Haberleri

  Küçükçekmece Kaymakamı'na yardım incelemesi

  A.A.
  24.01.2006 - 10:07 | Son Güncelleme:

  Uğur Mumcu cinayeti hükümlüsü Mehmet Ali Tekin'e 2 bin YTL sosyal yardım yapılmasıyla ilgili Küçükçekmece Kaymakamı Osman Ebiloğlu, hakkında inceleme başlatıldı.

  İstanbul Valiliği, gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun Ankara'da uğradığı bombalı saldırıda öldürülmesine ilişkin görülen davanın hükümlüsü Mehmet Ali Tekin'e para yardımı yapılmasına ilişkin Küçükçekmece Kaymakamı H. Osman Ebiloğlu hakkında inceleme başlattı.
    
  İstanbul Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, “Mumcu cinayeti davasında 15 yıl hapis cezası alan ve 5 yıl hapis yattıktan sonra tahliye edilen Mehmet Ali Tekin'in, Başakşehir'de lüks bir evi olduğu halde fakir ilmühaberi çıkartarak Küçükçekmece Kaymakamlığı'ndan 2 bin YTL yardım aldığı” yönündeki haberler üzerine İstanbul Valiliği'nce Kaymakam Ebiloğlu ve yapılan işlem hakkında inceleme başlatıldı.
    
  Bu arada yetkililer, kaymakamlıklarca bu tür bir yardım yapılırken kişinin hükümlü olup olmadığı, belirli bir yere mensup bulunup bulunmadığı yönünde araştırma yapılmadığını, fakirlik durumunun araştırıldığını belirttiler.
    
  Yardım alan kişinin yalan beyanda bulunmuş olabileceğini dile getiren yetkililer, soruşturmaya gerek olup olmadığına yapılan inceleme sonucunda karar verileceğini kaydettiler.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı