Gündem Haberleri

  Küçük Mukaddes için büyük kampanya başladı

  Hürriyet Haber
  07.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mersin'de doğuştan kalbi delik, 2 damarı tıkalı 5.5 yaşındaki Mukaddes Alıcı'nın sağlığına kavuşmasını sağlayacak 2 milyar liranın bulunması için herkes seferber oldu. Yerel sanatçılar, sokaklarda konserler düzenleyerek Mukaddes'in yaşatılması için yardım topluyor.

  33 yaşındaki inşaat işçisi Coşkun Alıcı'nın kızı Mukaddes, dünyaya kalbi delik, 2 damarı da tıkalı olarak geldi. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde muayene edilen küçük kızın 6 yaşına kadar mutlaka ameliyat olması gerektiği bildirildi. Ancak ameliyat için yaklaşık 2 milyar lira gerektiği söylendi. Baba Coşkun Alıcı, kızını kurtarmak

  için gereken parayı bulamayınca, yardım kampanyası düzenlendi. İçel Valiliği'nin verdiği izinle başlayan kampanyaya en büyük desteği, ‘‘Biz Bize Muhabbet’’ adlı müzik grubu verdi. Topluluk, sokaklarda konserler vererek küçük kızın ameliyatı için gereken parayı toplamaya çalışıyor. Grubun Atatürk Caddesi'nde düzenlediği konsere yerel sanatçılarla çocuk sanatçılar da katıldı. Valilik izniyle ‘Mukaddes’i Yaşatalım' kampanyası için Ziraat Bankası Mersin Şubesi'nde ‘‘30003/769241-3’’ ve Çarşı şubesinde ‘‘30003/152680-8’’ nolu 2 hesap açıldı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı