Gündem Haberleri

  Küçük kızın hikayesi yürekleri yakıyor

  M. Yücel Durak
  29.07.2013 - 13:46 | Son Güncelleme:

  Baykan ilçesi Obalı köyünde yaşayan ve 4 yaşındayken evlerinde çıkan yangında vücudunun önemli bir kısmı yanan Gülcan Gülmüş (12) isimli kız çocuğunun dramı yürek yakıyor.

  Köyde harabe gibi yıkık bir evde yaşam sürdüren 9 çocuk babası Bedrettin Gülmüş, işsiz olduğu için çocuğunun tedavi masrafını karşılayamadığını söyledi.

  Baba Bedrettin Gülmüş, yangının kızını içerde yattığı sırada başladığını belirterek şöyle konuştu:
  “Yangını köylülerle birlikte söndürmeye çalıştık. Ancak kızım yatağında feci şekilde yandı. Tedavilerin ardından vücudunun yüzde 60’ının birinci derece yandığı ve estetik ameliyat olması gerektiği belirtildi. Bize sahip çıkılmasını istiyoruz”
  Arkadaşlarımıza durumlarını anlatırken bir hayli üzgün olduğu gözlenen Baba Gümüş, kızlarının büyüyerek olgunlaşmaya başlaması ile birlikte kendinden nefret ettiğini ve yaşıtları ile oyun oynayamadığını, çocukların da sürekli ondan korktuğunu sözlerine ekledi.

  KORKU İÇİNDE

  Özürlü Gülcan Gülmüş de arkadaşlarımıza konuşurken, aynaya bakmaktan kaçtığını söyledi. İlköğretimde okuyan Gülcan, okulda büyük sıkıntılar çektiği ve arkadaşları tarafından yadırgandığını anlattı. Aynaya baktığında saçlarının olmadığını gören Gülcan, “Abi herkes beni canavara benzetiyor. Okulda arkadaşlarım benle oynamak istemiyor, dışlıyorlar” dedi.

  Talihsiz Gülcan, içini “Vücudumda ve ellerimde yanıklar olduğundan şu an ellerimi kullanamaz haldeyim. Ben küçükken 2007’de babam beni Ankara’ya götürmüş. Ondan 70 bin lire istemişler, ödeyememiş. Ben de diğer arkadaşlarıma benzemek istiyorum artık” şeklinde dökerek anlattı.

  Bu konuda gazetemizden destek isteyen Baba Gülmüş, başta hayırsever işadamları, Vali, milletvekilleri olmak üzere herkesten yardım bekliyorum. Gülmüş, inanmayan olursa köye davet ederek kızı ve yaşamlarını görmelerini de istedi.

  Etiketler: YANGIN , estetik , yanık , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı