Gündem Haberleri

  “Küçük Hanımefendi” için buluştular

  Hürriyet Haber
  28.02.2011 - 22:34 | Son Güncelleme:

  'Mommo' filmiyle uluslararası festivallerde 27 ödül alan yönetmen Atalay Taşdiken ile “Takva” filmiyle pek çok ödül ve başarıya imza atan Özer Kızıltan, TRT1'deki 'Küçük Hanımefendi' dizisinde buluştu.

  Yapımcılığını Atalay Taşdiken'in yaptığı, Muazzez Tahsin Berkand'ın ölümsüz eseri 'Küçük Hanımefendi'  dizi olarak ekrana geliyor.
  Özer Kızıltan'ın yönettiği dizide başroll eri Barış Bağcı, Cansu Tosun, Arsen Gürzap,  Derya Alabora, Kazım Akşar ve Bayazıt Gülercan paylaşıyor. 
   
  Karşılıklı zorunluluktan evlenen iki gencin hikayesinin anlatıldığı dizide, Yeşilçam filmi çağrışımlarıyla temiz, naif  bir aşk hikayesine ve  iyi ile kötünün mücadelesine tanık olacağız. Hastalıklı, zayıf ve çirkin bir kızın inanılmaz dönüşümünü ve aşkına sonuna dek sahip çıkışını  izleyeceğiz heyecanla…
   
   'Küçük Hanımefendi' de Neriman rolü için 200 genç kızın arasından seçilen Almanya doğumlu ve profesyonel bir balerin olan Cansu Tosun:
   " Çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Neriman gibi ben de 22 yaşındayım. Bu benim ilk rolüm. Belgin Doruk ve Hülya Koçyiğit'in oynadığı 'Küçük Hanımefendi' filmlerini defalarca izledim. Onları izleyerek bu role çalıştım" dedi.
   
  25 Şubat cuma akşamı 19.55'de TRT 1'de ilk bölümüyle ekrana gelecek
  'Küçük Hanımefendi'yi 1961'de ilk kez Belgin Doruk, 1970'de ise Hülya Koçyiğit oynamıştı.

      

   

   

   

   

   


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı