GeriGündem Küçük Ekrem’in parmağını hostes kopardı iddiası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  21
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Küçük Ekrem’in parmağını hostes kopardı iddiası

Küçük Ekrem’in parmağını hostes kopardı iddiası
refid:6827376 ilişkili resim dosyası

Almanya’da çalışan Kılıç ailesinin 3 yaşındaki çocukları Ekrem Kılıç, Frankfurt’tan İstanbul’a gelirken uçakta parmağını bir deliğe soktu. Ekrem’in kopan parmağı, buzda saklanmaması nedeniyle sinirler öldüğü için yerine dikilemedi.

MELTEM ve Mustafa Kılıç, çocukları Ekrem, Ertuğrul, Emre ve Elifnaz’la 30 Haziran’da İstanbul’a gelmek üzere Lufthansa Havayolları uçağına bindi. Meltem Kılıç, beş kişi bindikleri uçakta farklı yerlere oturtulduklarını belirterek, şunları anlattı:

"Oğlum Ekrem ayrı koltuktaydı. Benden uzaktı. Görevlilere söyledim ama oğlumu yanıma almadılar. Ben, yanımda oturan İngiliz bayan yolcuya rica ettim ve kendi çabam ile çocuğumu yan koltuğa aldım. Yerde ayaklarımın üzerinde oturan Ekrem birden çığlık attı. Hafifçe dokundum ve parmağı oynayınca bağırdı. Hemen bıraktım. Bırakınca bağırmıyordu. Bu bağırmalar sırasında adının Hanna olduğunu sonradan öğrendiğim hostes geldi. Çocuğun yanına diz çöktü ve çocuğumu çekmeye başladı. Ben ’Çekme’ diye bağırdım. O çektikçe Ekrem, bağırıyordu. Sonra yanımıza erkek bir hostes geldi. Ve su getirdi. Ön koltuğu ileri doğru itmeye başladı ve sonra bıraktı. Hanna, tam on dakika uğraştı ve çeke çeke oğulumun parmağını kopardı. Ben kopan parçanın alınıp buz içinde saklanmasını istedim, ama hiç bir şey yapmadılar. Hostes bana inince alınacağını söyledi. Hastanede doktor, çok zaman geçtiği ve sinirler öldüğü için parmağın dikilemeyeceğini söyledi."

Lufthansa Havayolları yetkilileri ise Ekrem Kılıç’ın kabin ekibi müdahale ettiğinde parmağın kopmuş olduğunu belirterek şirket çalışanlarının bir ihmali olmadığını söylediler. Uçaktan indikten sonra Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne götürülen ve ifadeleri alınan Alman kabin ekibi, daha sonra ülkesine döndü. Kılıç ailesi, Lufthansa’yı hem Türkiye’de, hem de Almanya’da mahkemeye vermeye hazırlanıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle