GeriGündem ‘Küçük beden’ DS tanıtıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Küçük beden’ DS tanıtıldı

‘Küçük beden’ DS tanıtıldı
refid:3851926 ilişkili resim dosyası

Oyun ve oyun donanımı geliştiricisi Nintendo, dedikoduları haklı çıkararak büyük başarı elde eden taşınabilir oyun konsolu DS’in yeniden tasarlanmış sürümünü tanıttı. Orijinal sürümünden yüzde 39 daha küçük ve yüzde 21 daha hafif olan Nindendo DS Lite, ilk olarak Japonya’da, 2 Martta piyasaya sürülecek.

Oyun piyasasında kendine has bir yere sahip olan Nintendo firması, 2004’te piyasaya sürdüğü taşınabilir oyun konsolu DS ile başta Japonya ve ABD olmak üzere dünyada büyük bir başarı elde etti. Uzun yıllardır gerek oyun, gerekse oyun donanımı geliştiren Nintendo, belli bir süredir dedikodusunun yapıldığı DS oyun konsolunun yeniden tasarlanmış sürümünü tanıttı. Güç bakımından orijinalden ne eksiği ne fazlası bulunan DS Lite isimli yeni konsolun daha hafif ve daha küçük olması taşınabilirliğini artırıyor.

 

DS Lite’ın genişliği 133 mm, uzunluğu ise 74 mm. Kalınlığı 21 mm olan yeni oyun konsolunun ağırlığı ise sadece 218 gram. Bu rakamlara göre DS Lite, orijinaline göre yüzde 39 daha küçük ve yüzde 21 daha hafif.

 

Japonya’da 2 Martta piyasaya sürülecek olan DS Lite’ın fiyatı henüz belli değil. Nintendo yaptığı açıklamada fiyatın yakın bir zamanda belli olacağını belirtti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle