GeriGündem Kübalı şampiyon ülkeme hediyem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kübalı şampiyon ülkeme hediyem

Kübalı şampiyon ülkeme hediyem
refid:9012879 ilişkili resim dosyası

Küba’nın dünya şampiyonu boksörü Lara Erislandy’i ülkesinden kaçırtarak Castro’ya unutamadığı bir ’kroşe atan’ Ahmet Öner, bu genç yeteneği Türk milli yapmak istediğini söyledi. Öner, genç boksörün işlemlerinin yetişmesi halinde, olimpiyatlarda ay yıldızlı formayla ringe çıkabileceğini kaydetti.

PROFESYONEL boks dünyasının ünlü şirketi Arena Box Promotions’un patronu Ahmet Öner, Küba’dan ’casus filmlerini aratmayacak’ bir planla kaçırttığı 69 kilo Dünya şampiyonu Lara Erislandy için, "Ülkemin başarısı, şahsi kazancımın her zaman önündedir. Şirketim adına Küba’dan kaçırtıp, profesyonel yapmak için getirttiğim bu boksörü Türk Milli Takımına hediye etmek istiyorum" dedi.

Castro’yu çıldırttı

Yıllardır Fidel Castro Kübası’ndan dünyanın en iyi boksörlerini kaçırtıp Almanya’da şirketi adına dövüştüren ve bu sporcuları dolar zengini yapan Ahmet Öner, işlemlerin yetişebilmesi halinde, Lara’nın Pekin Olimpiyatları’nda ay yıldızlı forma altında ringe çıkmasından büyük gurur duyacağını söyledi. Küba lideri Fidel Castro, "Bu Türk boksörlerimizi çalıyor, o Küba sporunun düşmanıdır" dediği Ahmet Öner için ’Sporcuların ticarileştirilmesi’ başlığı ile bir de makale yayınlamış, Önerden "Bu sportif ilticaları organize eden kişi" olarak söz etmişti.

Çok para kazandıracak

Ahmet Öner, şu anda Meksika’da gün sayan ve önümüzdeki bir iki gün içinde Almanya’ya getireceği 24 yaşındaki dünya şampiyonu Kübalı boksör Lara için şöyle konuştu: "Çok büyük yetenek. Üstelik diğer getirdiğim boksörlerden de çok daha genç. Türk amatör boksu için çok büyük bir kazanç olacak. Türkiye’ye, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazandırıp görevini yaptıktan sonra onu da diğerleri gibi profesyonel boks dünyasına sokacağım. En büyük dileğim, onun önce Türkiye’ye yararlı olmasıdır. Daha sonra profesyonel boks hayatında bana ve kendisine büyük paralar kazandıracaktır.

Borcumu ödemek istiyorum

Ben Lara’yı, Türk boksuna hediye ederek ülkeme borcumu ödemek istiyorum. Çünkü başta GSGM Mehmet Atalay ve Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, Türkiye’de amatör boks yaşantısını bitirenlere profesyonel boks hayatını açmak için yardımlarını esirgemiyorlar. Türk boksörlerini profesyonel ringde dövüştürme imkánı yaratmama yardımcı oluyorlar. Ben de ay yıldızlı bayrağımızın olimpiyat ringinde dalgalanmasını şiddetle arzuluyorum. Lara’nın Pekin Olimpiyatları’nda Türk milli forması ile dövüşebilme şansını yakalayabilmesi, Türk sporunda büyük bir olay olacaktır diye düşünüyorum."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle