Gündem Haberleri

  Kuaför kavgası

  Hürriyet Haber
  12.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Milletvekili eşleri, TBMM lojmanlarındaki kuaför salonu için güç gösterisine girişti. Mücadeleyi, Hikmet Çetin'in eşiyle kapışan Devlet Bakanı Batallı'nın eşi kazandı.

  TBMM'de geçen dönem Meclis binasındaki kuaför salonuna Başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Hasan'ın kuaförünün alınmasına benzer bir olay da bugünlerde Milletvekili lojmanlarında yaşandı. Milletvekili eşlerinin memnun olmadığı kuaför salonunun yenilenmesi ve özel sektöre verilmesi gündeme geldi.

  İnci Hanım da devrede

  Bunun üzerine TBMM Başkanı Hikmet Çetin'in eşi İnci Çetin'in de aralarında bulunduğu milletvekili eşleri devreye girerek salonun kendi kuaförlerine verilmesini istediler. Lojmanlardan sorumlu TBMM İdare Amiri Hakan Tartan, salonun hem ihtiyacı karşılayacak şekilde modernize edilmesi hem de Meclis'e bir külfet getirmeden bu işin yapılabilmesi için 5-6 milletvekili eşinden gelen önerilerin değerlendirildiğini bildirdi.

  Kuaförlük belgesi getirmedi

  Tartan, İnci Çetin'in önerdiği bayan kuaförün, kuaförlük belgesi istenmesine rağmen getirmediği ve yenilenmesi işinin masraflarını üstlenmediği için salonun bu kişiye verilmediğini bildirdi. Tartan, sonuçta Meclis'in yararına olacak bir anlaşma yapıldığını ve salonun, Meclis'e masraf çıkarmayacak şekilde Devlet Bakanı Mehmet Batallı'nın eşi Suat Hanım'ın önerdiği kişiye verildiğini söyledi.

  Zafer Batallıların

  TBMM Başkanı Hikmet Çetin'in eşi, milletvekili lojmanlarındaki kuaför salonunun kendi kuaförüne verilmesi için çok mücadele etti. Ancak Devlet Bakanı Mehmet Batallı'nın eşi Suat Hanım'ın kuaförü daha iyi şartlar sununca, salonu kaptı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı