Gündem Haberleri

  KTÜ’lü öğrenciler AKP’yi protesto etti

  Bahadır ÖKTEM/TRABZON, (DHA)
  30.10.2008 - 15:27 | Son Güncelleme:

  KARADENİZ Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyesi bir grup öğrenci, düzenledikleri basın açıklamasıyla AKP’yi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etti.

  KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi yaklaşık 30 öğrenci bugün İİBF kantininde toplanarak AKP’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto amaçlı bir skeç sergiledi. Önünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yazılı öğrenci, kantinde oturan arkadaşlarına seslenerek, “Ben sizin başbakanınızım. Sizlerin oturma düzenini hiç beğenmedim. Bundan sonra kız öğrencilerimiz sağ tarafa, erkek öğrencilerimiz sol tarafa oturacak. Bu arada ekonomik kriz mi ne gelmiş? Korkmayın, hamdolsun ekonomik kriz bizi teğet geçti” dedi. Bu sırada başka bir öğrenci de temsili başbakanı kovalayarak dışarı attı.

  Kantindeki skecin ardından İİBF binası önünde toplanan öğrenciler, ‘Yallah Tayyip yallah, kışkış Tayyip kışkış’ sloganları attı. Sloganlar sonrasında Öğrenci Kolektifi adına Koray Karadağ adlı öğrenci basın açıklamasını okudu. Karadağ, “İktidara geldiği günden bu yana neo-liberal ve gerici politikaların örgütleyicisi olan AKP ülkemizi karanlığa doğru sürüklüyor. Nerdeyse bütün önemli kamu yatırımlarını haraç mezat fiyatlar karşılığında büyük sermayeye peşkeş çeken AKP, şimdi de bölgemizdeki derelerimizi pazarlıyor. Gözleri paradan başka şeyi görmeyenler, halkın da gözünü gerici politikalarıyla örtmeye çalışıyor. Deniz Feneri soygununa, tescillenmiş tüm yolsuzluklarına rağmen mağdur edebiyatı yapan, buna karşılık en ufak eleştiriye ve hak arayışına tahammülü olmayan AKP, bir yandan ‘haydi gençler siyasete’ derken öte yandan ‘Üniversitelerimizi AKP’ye bırakmayacağız’ diyen öğrencilere karşı saldırgan tutumuyla sesimizi kısmaya çalışıyor” dedi. Öğrenciler daha sonra olaysız dağıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı