GeriGündem KTHY çalışanları ile polis arasında arbede
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KTHY çalışanları ile polis arasında arbede

Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) uçuşlarının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından dün gece yarısından itibaren askıya alınmasının ardından bu sabah saat 04.30'dan itibaren Ercan Havaalimanı'nda grev başlatan KTHY çalışanları ile polis arasında arbede yaşandı.

KTHY çalışanlarının örgütlü olduğu Hava-Sen üyeleri, Başbakanlık önündeki eylemlerini öğleden sonra Ercan Havalimanı'na taşıdı.
Havalimanı girişinde polisle tartışan, ardından da terminale girmek isteyen eylemcilerle polis arasında çıkan arbedede bir KTHY çalışanı yaralandı. Polis bir çalışanı da gözaltına aldı.

BAŞBAKANLIKTA TOPLANTI

Bu arada, Başbakanlıkta, Kıbrıs Türk Hava Yollarındaki sorunlar ve şirkete ortak alınması konusunda toplantılar yapılıyor.

Başbakan İrsen Küçük'ün makam odasında yapılan ilk toplantıya, KTHY konusunda oluşturulan Bakanlar Komitesi'nde yer alan Maliye Bakanı Ersin Tatar, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif'in yanısıra bir ara, KTHY'nin ortaklık görüşmesi yaptığı Pegasus Havayolları'nın KKTC Temsilcisi Zeki Ziya da katıldı.

Bu toplantının ardından Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün dışındaki diğer bakanlar da Başbakanlık binasına geldi. Tüm bakanların gelmesinin ardından toplantıya Bakanlar Kurulu salonunda devam edildi. Başbakan Küçük'ün, toplantının ardından açıklama yapması bekleniyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle