Gündem Haberleri

  Kriz beklemiyoruz

  Hürriyet Haber
  02.10.2008 - 16:29 | Son Güncelleme:

  Alfa Romeo ve Abarth Üst Yöneticisi (CEO) Luca De Meo, bir kriz beklemediklerini, olsa da güçlü önlemleri bulunduğunu söyledi.

  De Meo, Paris Otomobil Fuarında gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyada yaşanan finansal gelişmeler konusunda gelecek yıl bir kriz beklemediklerini ifade etti.

  "Olsa da güçlü önlemlerimiz, silahlarımız var" diyen De Meo, Alfa Romeo ve Abarth'a ilişkin planları bulunduğunu anlattı.

  Alfa Romeo'nun artık Avrupalı bir marka haline gelmeye başladığını dile getiren De Meo, özellikle Alfa Mito ile önemli bir başarı elde ettiklerini söyledi.
  Alfa Romeo'nun yılda 130 bin satış rakamına ulaştığını, Mito'nun da özellikle kriz döneminde kendileri için bir şans olduğunu dile getiren De Meo, gelecek yıl Alfa 147'nin yerine 149'un geleceğini, yeni modellerin ismi konusunda ise rakamlar yerine kelimelerin kullanılmasından yana olduğunu dile getirdi.

  Alfa Romeo'nun aynı zamanda bir kompakt SUV model planı da bulunduğunu belirten De Meo, bu konuda çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

  De Meo, Alfa 159'un ise markanın amiral gemisi olduğunu, bu modelin teknolojisinin geliştirilmesinin önemli olduğunu anlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı