Gündem Haberleri

  Kriz aşiret düğününü etkilemedi

  Hasan KIRMIZITAŞ/ ŞANLIURFA, (DHA)
  27.04.2009 - 11:36 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA'da, ‘Pijan aşireti' üyesi eczacı 29 yaşındaki Müslüm Yüksel ile aynı yaştaki mimar Fatma Şebnem Kuloğlu'nun düğününde dolarlar havada uçuştu. Düğüne katılanlar çiftin başına dolar atmak ve takı takmak için birbiriyle yarıştı.

  Şehitlik Çamlık Restoran'daki törende Şanlıurfa'da etkili olan ‘Pijan aşireti' üyesi Müslüm Yüksel ile Antalyalı gelin Fatma Şebnem Kuloğlu, dünya evine girdi. Şanlıurfa Belediye Başkanı SP'li Ahmet Eşref Fakıbaba, Birecik eski Belediye Başkanı Abdülkadir Yüksel, Pijan aşiretinin ileri gelenleri ile gelinin Antalya’dan gelen akrabalarının katıldığı düğünde, gelin ve damat salona gelince bir anda dolarlar havada uçuştu. Sahnede oynayan ve halay çeken genç çiftin başına dolarlar atılırken orkestra görevlileri yerlerdeki dolarları avuçlayarak topladı. Büyük bölümü 1'lik banknotlardan oluşan dolarlar, orkestra ekibi tarafından TL karşılığı isteyen davetlilere yeniden satıldı. Dolar yağmuru altında geçen düğünde genç çiftin nikahını Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba kıydı.
  Yöresel yemekler, iç pilav ve kuzu tandır ikram edilen konuklar dolar yarışı içerisine girdiği gecenin sonunda bu kez geline takı takmak için kuyruk oluşturdu. Gelin kendisine takılan çok sayıda bilezik, zincir, yüzük ve cumhuriyet altınını taşımakta güçlük çekince, konuklar altın ve paralarını damat Müslüm Yüksel'in ceketine iliştirdi. Birçok davetli de genç çifte takamadığı altınları, görevli bir kadına teslim etti. Gece geç saatlere kadar devam eden ve ‘dolar yağmuru' altındaki düğünü izleyenler, “Ne kadar kriz olursa olsun, aşiret düğünleri dolarsız olmaz” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı