Gündem Haberleri

  Kredi kartı borcu aileyi yok etti

  ADANA (A.A)
  22.02.2006 - 01:40 | Son Güncelleme:

  Kredi kartı borcunu ödemede zorluk çeken polis müdürü, eşi ve iki oğlunu öldürüp intihar etti.

  Adana'da, Birinci Sınıf Emniyet Müdürü Zülküflü Akbaba, evlerinde geçirdiği cinnet sonucu eşi ve iki oğlunu kafasına tabancayla ateş etti. Eşi ve oğullarından biri olay yerinde yaşamını yitirdi. Yaralanan Zülküflü Akbaba ile yaralı oğlu da kaldırıldıkları hastanede kurtarılamadı.

  İntihar eden Birinci Sınıf Emniyet Müdürü Akbaba'nın, banka kredi borcu ödemelerinde güçlük yaşadığı ve bir süre önce otomobilini sattığı öğrenildi.

  Merkez Seyhan İlçesi Reşatbey Mahallesi Yarbaşı Polis Merkezi'nin üst katındaki lojmanda oturan ve gece geç saatlerde henüz belirlenemeyen nedenle eşi Gülseren (53), oğlu Özgür Volkan (28) ve Barış Serkan'ı (25) başından tabancayla vurduktan sonra intihar eden Zülkifli Akbaba'nın (53) cesetleri otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

  KREDİ KARTI BORCUNU ÖDEME ZORLUK ÇEKTİ 

  Zülkifli Akbaba'nın, eşi ve oğlunun da ek kart sisteminden yararlandığı bir bankadaki kredi kartına borçları dolayısıyla ödeme güçlüğü çektiği, zaman zaman limit aşımına uğradığı ve bir süre önce yaklaşık 10 bin YTL'ye kadar ulaşan bu borcu kapattığı öğrenildi. Zülkifli Akbaba'nın, aynı dönemlerde otomobilini sattığı bilgisi edinildi.

  Zülkifli Akbaba'nın eşinin evhanımı olduğu, oğlu Barış Serkan'ın KKTC'de Lefke Avrupa Üniversitesi'nde öğrenim gördüğü, ödeme zorluğundan dolayı öğrenimini yarıda bırakarak, iş kurmak amacıyla Adana'ya döndüğü, diğer oğlu Özgür Volkan'ın Adana Hipodromu'nda güvenlik görevlisi olarak çalıştığı belirtildi.

  Olayın gerçekleştiği lojman ve Adli Tıp Kurumu önünde toplanan yakınları ve meslektaşları, olayın şokunu yaşarken, “Sakin ve hoşgörülü bir kişiliği olan Zülkifli Akbaba'nın böyle bir olayı nasıl gerçekleştirdiğine inanamıyoruz” dediler.

  "SESSİZ SAKİN"

  Bu arada, hipodromda yaklaşık 3.5 yıldır TJK kadrosunda güvenlik görevlisi olarak çalışan Özgür Volkan'ın mesai arkadaşları, arkadaşlarının, “sessiz, sakin” kişiliğe sahip olduğunu belirttiler.

  Arkadaşları, Özgür Volkan'ın, bir süredir babasının il emniyet müdürü olarak atanmasını beklediğini ancak, bunun gerçekleşmemesinin sıkıntısını yaşadığını ve rütbelerini bile mahkeme kararlarıyla almaktan yakındığını söylediğini ifade ettiler.

  SEVGİLİ İDDİASI

  Adana'da geçirdiği cinnet sonucu eşi ve iki oğlunu öldürdükten sonra intihar eden Birinci Sınıf Emniyet Müdürü Zülkifli Akbaba, eşi ve iki oğlunun cenazelerini almak üzere yakınları Adana'ya geldi.

  Bu arada, Gülseren Akbaba'nın arkadaşları, onun, sık sık eşiyle yaşadığı problemlerden dert yandığını, geçen pazartesi günü de Zülkifli Akbaba'nın birlikte yaşadığı kadın için ayrılmak istediğini söylediğini belirttiler.

  Zülkifli Akbaba'nın ayrılma talebine karşı çıkan eşi Gülseren Akbaba'nın, eşinin bir müzik kursunda tanıştığı ve dul olduğu belirtilen genç kadını arayarak, yuvasını yıkmama talebinde bulunduğu ancak, kadından “kadın olup kocana sahip çıksaydın” cevabı alınca sinir krizleri geçirdiğini anlatan arkadaşları, şunları söylediler:

  ZÜLKİFLİ AKBABA'NIN ARKADAŞLARI

  Öte yandan, Zülkifli Akbaba'nın yakın arkadaşları ise sevgilisinin bulunduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığını ancak, zaman zaman alkol aldığını belirttiler.

  TÖREN YAPILMAYACAK

  Kastamonu'dan 2001'de Adana'ya tayin edilen ve Temmuz 2004'te Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinden, Araştırma Planlama Koordinasyon (APK) Merkezi'ne atanan Zülkifli Akbaba'nın bir süre önce de tayininin Hatay Emniyet Müdürlüğü'ne çıktığı ancak, işbaşı yapmadığı kaydedildi.

  Zülkifli, Özgür Volkan ve Barış Serkan Akbaba'nın cenazelerinin Ayaş'ta, Gülseren Akbaba'nın cenazesinin ise Niğde'de toprağa verileceği, Adana'da tören yapılmayacağı bildirildi.

  İÇİŞLERİ BAKANI AKSU: KONUYU İNCELİYORUZ

  Bu arada İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, son zamanlarda polis intiharlarının arttığının hatırlatılması üzerine , “Biz de bu konuyu inceliyoruz” dedi. Aksu, intiharların özlük haklarıyla ilgili olup olmadığının sorulması üzerine, özlük haklarının düzeltilmesi için Meclis'te bir çalışmanın devam ettiğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı