Gündem Haberleri

  KPSS’ye başvurular başlıyor

  Hürriyet Haber
  12.04.2004 - 11:13 | Son Güncelleme:

  Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS), başvurular, 19-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Sınav, 10-11 Temmuz tarihlerinde dört oturumda gerçekleştirilecek.

  KPSS, 10-11 Temmuz tarihlerinde cumartesi ve pazar günleri dört oturumda olmak üzere ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinin bulunduğu 81 İl ve 63 İlçe merkezi ile Lefkoşa'da yapılacak.

   

  2004-KPSS'ye ortaöğretim (lise ve dengi meslek liseleri) kurumlarından, önlisans (iki yıllık meslek yüksekokulları veya iki yıllık açıköğretim programları) programlarından ve lisans programlarından mezun veya mezun olabilecek durumda olanlar başvurabilecek. Sınava ilköğretim (ortaokul) mezunları giremeyecek.

   

  BAŞVURU 19 NİSAN'DA

   

  2004-KPSS'ye başvurmak isteyen adaylar, 19-30 Nisan tarihleri arasında 2004-KPSS Kılavuzu, Başvurma Belgesi ve soru örneklerini içeren kitapçıktan oluşan Başvuru Evrakı'nı 4 milyon lira karşılığında ÖSYM Sınav Merkezi yöneticiliklerinden alabilecek.

   

  Adaylar, kılavuzda belirtilen kurallara göre doldurdukları Başvurma Belgesi ile sınav ücretini yatırdıklarını belgeleyen banka dekontunu en geç 30 Nisan tarihi mesai bitimine kadar evrakı aldıkları ÖSYM Sınav Merkezi yöneticiliklerine teslim edecek. Başvurma işlemlerini sadece ÖSYM Sınav Merkezi yöneticilikleri gerçekleştirecek. ÖSYM başvuru bürolarının adresleri ÖSYM'nin internet adresinde (http:// www.osym.gov.tr) de yer alıyor.

   

  TEK SINAV ÜCRETİ 30 MİLYON

   

  Sınav ücreti kılavuzda yer alan bankalardan birine sınavın adının ve kimlik numarasının verilmesi suretiyle yatırılacak. Sadece cumartesi sabah oturumuna girmek isteyen adaylar, sınav ücreti olarak bankaya 35 milyon, cumartesi sabah oturumuna ek olarak diğer oturumlardan en az birine de girmek isteyen adaylar ise cumartesi sabah oturumu dahil 45 milyon lira ödeyecekler.

   

  Adayların, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen meslekler için kamu kurum ve kuruluşlarına başvurdukları tarihte, diğer kadrolar için ise ÖSYM'ye Tercih Formlarını teslim ettikleri tarihte, sınava girdikleri düzeydi bir öğretim kurumundan mezun durumda olmaları gerekiyor. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı