Gündem Haberleri

  KPSS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı | KPSS-2017/2 sonuç sayfası

  Hürriyet Haber
  06.12.2017 - 15:35 | Son Güncelleme:

  KPSS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM, KPSS-2017/2 sonuçlarının açıklandığını resmi sayfası üzerinden duyurdu. Adaylar, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden erişilebilir. İşte KPSS sonuç duyurusu ve detaylar!

  Toplam 2 bin 38 kadro için yapılan KPSS tercih sonuçları açıklandı. KPSS 2017/2 tercih döneminde 151 bin 81 kişi işlemlerini gerçekleştirdi. Toplam 2 bin 38 kişilik kontenjan kapsamında, Ön Lisans ve Ortaöğretim türüne tahsis edilen kontenjanların tamamı doldu. Lisans bölümündeki 4 kişilik kadroya ise yerleştirme yapılmadı, boş kaldı. 2 bin 38 kişilik kadroda 918 kişi ile en fazla kontenjan Ön Lisans bölümüne ayrıldı. Ortaöğretim kadrosuna 208, Lisans kadrosuna ise 912 kişilik kontenjan ayrıldı. Lisans kontenjanında ise 4 kişilik kontenjan boş kaldı. Tercih yapan aday sayısı ise rakamlara şu şekilde yansıdı; Lisans 51 bin 321, Ön Lisans 58 bin 409, Ortaöğretim 41 bin 351.

  KPSS TERCİH SONUÇ SAYFASI

  İşte ÖSYM'nin sonuç duyurusu;

  KPSS-2017/2 : Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı 

  KPSS-2017/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile 6 Aralık 2017 tarihinde saat 15:20'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden erişilebilir.
  Adaylara saygıyla duyurulur.

  KPSS YERLEŞTİRMELERİ NASIL YAPILACAK?

  4.1 Bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

  4.2 Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

  4.3 Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyindeki kadrolara yerleştirme yapılırken ÖSYM’ce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz
  konusu tercih iptal edilecektir.

  4.4 Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların kamu kurum ve kuruluşlarınca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

  4.5 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacaktır.

  EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR

  İşte, yerleştirme sonuçlarına göre en küçük ve en büyük puanlar listesi;

  KPSS-2017/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (LİSANS)
  KPSS-2017/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (ÖNLİSANS)
  KPSS-2017/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (ORTAÖĞRETİM)

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı