GeriGündem KPSS Ön Lisans sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? KPSS tercihleri ne zaman yapılacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPSS Ön Lisans sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? KPSS tercihleri ne zaman yapılacak?

KPSS Ön Lisans sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? KPSS tercihleri ne zaman yapılacak?

ÖSYM tarafından Türkiye genelinde birçok merkezde 4 Kasım'da uygulanan ve ön lisans programlarından mezun vatandaşların katılım sağladığı KPSS için gözler sonuç açıklama haberinde. Alacakları puana göre devlet kadrolarında tercihlerini gerçekleştirecek olan on binlerce vatandaş, ÖSYM'den gelecek sonuç açıklamasına odaklanmış durumda. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Ön Lisans sonuçları için beklenen tarih yaklaşıyor. Memurluğa ilk adımı atabilme amacıyla ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınava dahil olan binlerce kişi, KPSS Ön Lisans sonuçları için yapılacak olan açıklamaya odaklandı. Peki, KPSS Ön Lisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı tarih hakkında ÖSYM tarafından verilen tarih detayları

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

4 Kasım tarihinde yurt genelinde gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans sınavının ardından gözler sonuç aşamasına çevrildi. ÖSYM, KPSS Ön Lisans sonuçlarını 29 Kasım Perşembe günü adayların erişimine açacak.

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KPSS 2018/2 tercih tarihleri, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Yayımlanan bilgilere göre Devlet Persone Başkanlığı Bazı Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme başlığıyla gerçekleştirilen duyuruya göre süreç, 11 Aralık tarihinde başlayacak ve 20 Aralık tarihinde sona erecek.

Kılavuz bilgileri de bu tarihlerde erişime açılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle