GeriGündem KPSS sınav ücreti nasıl yatırılır? İnternetten KPSS Ön Lisans başvuru ücreti yatırma
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPSS sınav ücreti nasıl yatırılır? İnternetten KPSS Ön Lisans başvuru ücreti yatırma

KPSS sınav ücreti nasıl yatırılır? İnternetten KPSS Ön Lisans başvuru ücreti yatırma

KPSS Ön Lisans başvuru ücreti, kamu adayları tarafından araştırılmaya devam ediyor. 12 Eylül tarihinde tamamlanacak olan KPSS Ön Lisans başvuru süreci, birçok vatandaşın gündeminde yer alıyor. Peki, KPSS Ön Lisans başvurusu için internetten ödeme nasıl yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı KPSS ödeme ekranı hakkında bazı bilgiler

KPSS ücreti, başvuruların sonuçlanmasına çok az bir süre kala birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu oldu. Ön Lisans sınavına memuriyet için katılım sağlayacak olan vatandaşlar, başvuru ücretinin yatırılacağı ekranı sorguluyor. Peki, KPSS ücreti hangi bankaya yatırılacak? İşte, internetten yatırma işlemi ve diğer banka seçenekleri

KPSS BAŞVURUSU SON GÜNDE NASIL YAPILACAK?

Mezun konumunda olan ya da iki yıl içerisinde mezun olabilecek olan adaylar tarafından müracaat edilebilecek olan KPSS Ön Lisans sınavı, 4 Kasım tarihinde yurt genelinde gerçekleştirilecek.

Başvurular, ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden kolayca gerçekleştirilebilecek. AİS sisteminde fotoğrafı ve bilgileri eski olan vatandaşlar, ÖSYM bürolarına uğrayarak bu bilgileri düzeltebilecek.

Başvuru belgeleri sisteme kaydedildikten sonra ödeme yapacak olan adaylar, müracaatlarını tamamlamış olacak. Ödemeler, ÖSYM'nin internet sitesinden online olarak da gerçekleştirilebilecek.

Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ADAY İŞLEMLERİ” alanından, buradaki açıklamalar doğrultusunda süresi içinde başvuru bilgilerini sisteme kaydedecek ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü saat 23.59’da sona erecektir.

DİKKAT: Başvuru bilgilerinin sisteme kaydedilebilmesi için başvuru ekranında “Başvuru İşlemi ÖSYM’ye Bildirilmiştir.” açıklamasının mutlaka görülmesi ve sınav ücretinin yatırılması, aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün yazıcıdan alınarak, başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması gerekmektedir.

KPSS ÜCRETİ İNTERNETTEN NASIL YATIRILIR? HANGİ BANKALARA ÖDENECEK?

*Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
*Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
*Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
*Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
*Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı
*Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
*ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
*Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
*Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
*Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

BAŞVURU MERKEZİNDE HANGİ BELGELER İSTENECEK?

Başvurularını merkezde yapacak olan vatandaşların beraberlerinde;

1-Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Aday Başvuru Formu

2-Nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslı (Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.

Üzerinde soğuk damga, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (T.C. Kimlik Numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportlar kabul edilmeyecektir.)

3-ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde engel/sağlık bilgisi yer almayan veya engel bilgisi değişen adaylar için bir üniversite veya devlet hastanesinden alınmış engelli sağlık kurulu raporu/sağlık kurulu raporunun bir örneği, engellerine ilişkin öz geçmişlerini ayrıntılı olarak anlatan dilekçe ve Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu (Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu tam ve doğru olarak doldurulmuş olmalıdır. Bu belgeler başvuru merkezine teslim edilmeyecek aday tarafından başvuru süresi içinde ÖSYM’ye gönderilecektir.)

4-YÖKSİS kaynaklı olmayan eğitim bilgilerinde değişiklik/düzeltme bulunan adaylar (KKTC (ön lisans hariç), yurt dışı, askeri okul mezunları ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden 0 ile başlayan yabancı uyruklu (YU) numarası edinenler) için eğitim bilgilerini gösterir resmi belgelerinin onaylı bir örneği (Bu durumdaki adayların başvuru merkezlerince eğitim bilgilerinde yapılacak değişiklikler, sadece
başvuru aşamasında yapılabilecektir. ÖSYM'ye gönderilen değişiklik/düzeltme talepleri, öğrenim durumuna ilişkin bilgi ve belgeler işleme alınmayacaktır. Eğitim bilgileri alanında yapılacak tüm bilgi girişleri resmi belgeye dayalı olduğundan eğitim bilgilerinde eksiklik/değişiklik olan adayların, eğitim bilgilerini gösterir resmi belgelerinin onaylı bir örneğini yanlarında bulundurmaları ve belgelerinin onaylı örneğini Aday Başvuru Formu ekinde başvuru merkezi görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Adayların yanında eğitim bilgilerinde değişikliğe esas belge veya belgenin onaylı bir örneği olmadan kesinlikle değişiklik/düzeltme yapılamayacaktır. Belgelerin asılları başvuru merkezlerine teslim edilmemelidir. Belgenin aslı ve onaysız bir fotokopisinin adayın yanında olduğu durumlarda başvuru merkezi görevlisi belgenin aslını inceleyerek fotokopi belgeyi onaylayabilecektir. Bu belgeler, teslim alındığı tarihten itibaren en az 1 takvim yılı süresince başvuru merkezlerinde muhafaza edilecek ve ÖSYM tarafından talep edilmesi halinde başvuru merkezlerince ÖSYM’ye gönderilecektir. Bunun dışında başvuru merkezlerine Aday Başvuru Formu veya herhangi bir belge (sağlık kurulu raporu vb.)
teslim edilmeyecek, gerekli hâllerde bu belgeler doğrudan ÖSYM’ye gönderilecektir.)

Son 24 saatte ne oldu? (11.09.2018)
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle