GeriGündem Kozakçıoğlu’na şok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kozakçıoğlu’na şok

DYP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hayri Kozakçıoğlu'nun damadı Selçuk Alan, bir mankene tecavüze kalkıştığı iddasıyla tutuklandı.

DYP Genel Başkan Yardımcısı Hayri Kozakçıoğlu'nun tekstilci damadı Selçuk Alan, 'zorla ırza geçmeye teşebbüs, darp ve alıkoyma' suçundan, tutuklandı. Bayrampaşa Cezaevi’ne konulan Alan suçlamaları reddetti.

Güner Ümit'in sunduğu 'Turnike' programında hosteslik yapan ve saçları Hollandalı ünlü futbolcu Gullit'in saçına benzedeği için 'Gullit' diye tanınan 27 yaşındaki manken R.Y. Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na 17 Kasım'da başvurarak Selçuk Alan'ın kendisine tecavüze kalkıştığını, karşı koyunca da dövdüğünü öne sürdü.

R.Y., savcılığa yaptığı başvurusunda Alan ile bir tekstil fuarında mankenlik yaparken tanıştığını belirtti. Tanışmalarından bir kaç gün sonra Alan ile Silivri tarafına yemeğe gittiklerini kaydeden R.Y., dilekçesinde şunları söyledi:

BANA ASILMAYA BAŞLADI

‘‘Yemek sırasında bana asılmaya başlayınca İstanbul'a dönmek istedim. Buna bozuldu, ama dönmeyi de kabul etti. Gece geç olduğu için beni evime kadar getirdi. Kendisi de evime gelmek istedi. Birşeyler içip gideceğini düşünerek kabul ettim. Ancak eve girdikten kısa bir süre sonra üzerime saldırdı. Bana zorla tecavüz etmeye kalkıştı. Karşı koyunca beni tekme tokat dövdü. Daha sonra bırakıp gitti.’’

Dayak olayından sonra aldığı 15 günlük raporu da dilekçesine ekleyen R.Y., Selçuk Alan’ın yakalanarak cezalandırılmasını istedi.

KOMPLO, DEDİ

R.Y.'nin suç duyurusu üzerine savcılık Selçuk Alan'ın yakalanıp getirilmesi için polise yazı yazdı. Alan'ın adresine giden polisler bulamayınca karakola başvurmasını istedi.

Polisin isteği üzerine önceki gün karakola giden Alan, buradan da yanında bir polisle 19.00 sıralarında Şişli Savcılığı'na getirildi.

Nöbetçi Savcı Sait Kunt'a verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen Alan, kendisine komplo kurulduğunu söyledi. Ancak nöbetçi Asliye Mahkemesi’ne sevkedilen Alan’ın tutuklanmasına karar verildi.

AMACI PARA SIZDIRMAK

Bayrampaşa Cezaevi'ne konulan Alan'ın avukatı Orhun Önen dün sabah Şişli Adliyesi'ne gelerek müvekkilinin tutuklanmasına itiraz etti. Önen, ‘‘Olayda R.Y.’nin ifadesinden başka delil bulunmamaktadır. R.Y.'nin almış olduğu 15 günlük rapor hastane raporu değildir, olaydan 5 gün önce alınmıştır. Müvveklim tüccar olup, sabit ikamet sahibidir. Evli ve çoluk çocuğu vardır. Kaçma ihtimali bulunmamaktadır. Kendi isteğiyle ifade vermeye gelmiş ve asılsız bir suçlamayla karşılaşmıştır. Kendisi şeker hastası olup doktor kontrolünde yaşamaktadır. Müştekinin asıl gayesi müvekkilimin bulunduğu durumdan yararlanarak para sızdırmaktır’’ dedi. Avukatın bir üst mahkemeye yaptığı itiraz reddedildi.

Tolga ATAR / İSTANBUL

2 trilyonluk villa skandalı

Alan çiftinin isimleri geçtiğimiz günlerde, Emirgan'daki villa tartışmasında da gündeme gelmişti. Kozakçıoğlu, 3 milyon dolarlık villada oturduğu iddialarına ilişkin olarak, ‘‘Burası tekstilci işadamı Selçuk Alan ile evli kızım Faika Alan'a aittir’’ demişti

Emirgan Değirmentepeliler, Hayri Kozakçıoğlu ve eşi Sabire Kozakçıoğlu'nun villayı incelediklerini ve dekorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra buraya taşınacaklarını söylemişlerdi. Ayhan Sokak 2 numaradaki Boğaz manzaralı villanın alım-satımı 16 Haziran'da yapılmış, emlakçılar, lüks villa için ‘‘En az 3 milyon dolar (yaklaşık 2 trilyon lira) eder’’ demişlerdi. Kozakçıoğlu Ailesi'nin yeni komşuları ise, ‘‘Biz aylardır burayı Hayri Kozakçıoğlu'nun satın aldığını biliyorduk. Kendilerini buraya geldiklerinde görenler de var. Neden kzının aldığını söyledi, anlamadık. Kendisi oturacak olmasa bu polisler, burada neden beklesin?’’ sözleriyle şaşkınlıklarını ifade etmişlerdi.

Kozakçıoğlu, Olağanüstü Hal Bölge Valiliği yaptığı sırada, valiliğe ait 2 milyar lirayı kendi hesaplarında tutmasıyla da gündeme gelmiştı. Zamanın Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, başbakanlığı sırasında parayı örtülü ödenekten verdiğini belirterek, Kozakçıoğlu'nu korumuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle