Gündem Haberleri

  Kozakçıoğlu, Bedük ve Erkan’ın belediye başkanlığı gündemde

  Hürriyet Haber
  11.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP seçim startını verdi. Belediye başkan adaylarını şimdiden belirlemeye başlayan DYP yönetimi, büyük kentlerde aday gösterilecek başkanlarının isimlerini tartışmaya açtı. İstanbul belediye başkan adaylığı için Genel Başkan Yardımcısı Hayri Kozakçıoğlu, Ankara için de Grup Başkanvekili Saffet Arıkan Bedük ile Ankara Milletvekili Ünal Erkan üzerinde duruluyor. Burhan Özfatura'nın İzmir'den yeniden aday gösterilebileceği belirtiliyor.

  Bu arada, DYP Lideri Tansu Çiller kurmaylarıyla yaptığı değerlendirmede, siyasette kendisini yok etmek için geniş bir cephe kurulduğunu öne sürdü. Çiller, ‘‘Bütün bu cephe yalnızca beni, bir kadını yok etmek için oluşturuldu. Ama ben buna izin vermeyeceğim. Sonuna kadar ayaktayım. Heveslerini kursaklarında bırakacağım. Onlara beni yok etme zevkini tattırmayacağım. Bu o kadar kolay değil. Tarihten gelen bir partinin genel başkanıyım’’ dedi.

  Fazilet Partisi'nin seçimlerde kapatılan RP'nin yüzde 21'lik oy oranını tutturmasının mümkün olmadığını savunan Çiller, ‘‘FP, Milli Nizam Partisi ve Milli Selamet Partisi'nin kemikleşmiş oy potansiyellerini ancak kucaklayabilir. RP'ye giden muhafazakar merkez sağ oyları, DYP'ye dönecektir’’ dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı