Gündem Haberleri

  Köyüm çöplük olmasın

  Umut ERDEM / ANKARA
  14.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yönetmen Fatih Akın, yeni filmi "Yaşamın Kıyısında" çekimleri sırasında dedesinin büyüdüğü Trabzon’un Çamburnu Köyü’nün çöplük olmaması için de mesajlar verecek. Akın, Çamburnu’nda durumu protesto etmek için bir basın toplantısı yapacak.

  Filmin yapımıcısı Anka Filmcilik’ten Funda Ödemiş, yönetmenin dedesinin büyüdüğü Trabzon’un Çamburnu Köyü’ne çöplük yapılacağını hatırlattı. Ödemiş, "Fatih Akın köyün çöplük haline dönüşmemesi için buradaki çekimler sırasında bir basın açıklaması yapmayı, bu konuda önemli mesajlar vermeyi de düşünüyor" dedi. Ödemiş, köyün tepesinde önceden bakır madeni olarak kullanılan boş bir alana Çevre Bakanlığı’nın Doğu Karadeniz’in çöplüğünü boşaltacağını ekledi. Akın, ’Yaşamın Kıyısında’ ile babası ve dedesine de vefa borcunu ödemiş olacak. Akın filmin büyük bölümünü babasının büyüdüğü Zonguldak’ın Filyos İlçesi ve dedesinin büyüdüğü Trabzon’un Çamburnu Köyü’nde çekecek.

  YOL HİKAYESİ

  Akın, ayrıca bir yol hikayesi olan filminde Trabzon’un ve Zonguldak’ın yanı sıra, İstanbul, Samsun, Rize, Ordu, Giresun, Kastamonu, Çorum ve Karabük’e de uğrayacak. Akın, buralardan yol, gün batımını ve deniz kıyısı görüntülerine yer verecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı