Gündem Haberleri

  Köylüye kızan valinin kroşesini eşi engelledi

  Sadun KILIÇ / DHA
  24.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Burdur Valisi Rasih Özbek eşi Zehra Özbek ile dün Ağlasun İlçesi’ne geldi. Kaymakam Mahmuthan Arslan’ın makamına geçen Özbek, bir süre görüştü.

  Bu sırada, kaymakamlığa şikayete gelen 68 yaşındaki köylü Recep Yıldız’ın dışarıdaki bağırışlarını duyan Özbek, makama çağırttı. Köylüye derdini soran Özbek, "TEDAŞ görevlileri, dut ağacımın yarısını kesti. Benim kesebilecek durumum yok. Kalanı da kessinler, ben de odun olarak kullanayım" yanıtını aldı. Köylünün sert ifadelerine sinirlenen Özbek, "Terbiyeli ol. Burası devlet makamı. Hiç kimsenin burada böyle konuşmasına müsaade etmem" diyerek oturduğu yerden öfkeyle kalkıp köylünün üzerine yürüdü. Özbek’i yumruk atmasına ramak kala, eşi Zehra Özbek ve Belediye Başkanı Vedat Eraslan tuttu. Olayın şaşkınlığı yüzünden makamda bir süre sessizlik oluştu. "Devletin olduğu yerde kabadayılık olmaz. Kabadayı ve mafya bozuntuları karşılarında bizi bulur" diyen Özbek, köylüyü dışarı çıkarttırdı.

  Sonra gönlünü aldı

  Vali Özbek olayın ardından Ağlasun Meslek Yüksek Okulu’na geçti. Köylü Recep Yıldız’ı yanına çağırtan Özbek, "Benim kim olduğumu biliyor muydun?" diye sordu. Köylü de "Hayır efendim bilmiyordum" yanıtını verdi. Özbek, Yıldız’ın isteğinin yerine getirilmesi, ayrıca kendisine 1 baston ile ayakkabı hediye edilmesi için talimat verdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı