Gündem Haberleri

  Köye saldıran 2 kurt 13 kişi yaraladı

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  23.08.2009 - 17:39 | Son Güncelleme:

  ERZİNCAN’ın Bahçeyazı, Heybeli ve Çatalarmut köylerinde 2 kurdun saldırdığı 3’ü çocuk 13 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Kurtlardan biri jandarma tarafından öldürülürken diğeri kaçtı.

  Ölü kurttan alınan numune tahlil için Erzurum Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’ne gönderildi.

  Merkeze 12 kilometre uzaklıktaki Heybeli Köyü’ne inen 2 kurt, bugün saat 07.30 sıralarında Şükrü ve Melek Uludağ ile Kibar Bayrak’a saldırdı. Üç kişiyi el ve yüzlerinden ısıran kurtlar, saat 12.00 sıralarında Bahçeyazı Köyü'nde biri çocuk 6 kişiye, saat 14.00’de de Çatalarmut Köyü'nde 4 kişiye saldırdı. Üçü çocuk toplam 13 kişiyi çeşitli yerlerinden ısıran kurtlardan biri jandarma tarafından vurularak öldürülürken diğeri kaçtı. Öldürülen kurttan alınan numune, tahlil için Erzurum Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’ne gönderildi.

  Yabani kurtların saldırısı sonucu vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 13 kişi götürüldükleri Erzincan Devlet Hastanesi’ne tedaviye alındı. Kuduz ihtimaline karşı saldırıya uğrayanlara kuduz aşısı yapılırken, 7 kişi ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Yaralılardan ikisinin tedavisi Erzincan Devlet Hastanesi’nde sürdürülürken, el ve yüzlerinde doku kaybı olan 4 kişi Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı