Gündem Haberleri

  Kosova’nın statüsünün askıya alınması Sırbistan’da kutlanıyor

  DHA
  21.07.2007 - 15:26 | Son Güncelleme:

  SIRBİSTAN Başbakanı Vojislav Kostunica, Kosova’nın bağımsızlığının BM Güvenlik Konseyi’nde askıya alınmasından memnun olurken, “Rusya ile sürdürdüğümüz diplomatik savaşı kazandık” dedi.

  ABD ve Avrupalı müttefiklerinin BM Güvenlik Konseyi’ne sunduğu, Kosova'nın bağımsızlığını öngören tasarının askıya alınması Sırbistan’da coşkuyla karşılandı. Sırbistan Başbakanı Voyisla Kostunica, BM Güvenlik Konseyi'nde Rusya ve Sırbistan'ın ‘büyük başarısı’ olarak nitelendirdiği toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, “Rusya ile sürdürdüğümüz diplomatik savaşı kazandık” dedi.

   Böylece Kosova'nın bağımsızlığının suya düştüğünü belirten Kostunica, Temas Grubu’nun Kosova’nın bağımsızlığını ilan etme yetkisinin olmadığını belirterek, onlarla işlerinin daha kolay olduğunu anlattı.Sırbistan Devlet Başkanı Boris Tadiç, Kosova'nın Sırbistan’ın ayrılmaz bir bölümü olduğunun BM Güvenlik Konseyi'ne gösterdiklerini belirterek, “ Hak yerini bulduö dedi. Tadiç, Batı’ya karşı büyük bir diplomatik zafer elde ettiklerini ekledi. Dün gece, Sırbistan'ın pekçok yerinde olduğu gibi Kosova’nın Sırp bölümlerinde de kutlamalar düzenlenerek, hava ateş açıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı