Gündem Haberleri

  Kosova ile AB Komislonu vizelerin kaldırılmasını aralıkta görüşecek

  Turan KASAP/ KOSOVA, (DHA)
  10.10.2011 - 20:17 | Son Güncelleme:

  AVRUPA Komisyonu, Aralık ayında vize serbestisi diyalogunun başlaması için Kosova devletinin önemli ölçüde gerekli koşulları yerine getirdiğini belirtti. Kosova Cumhuriyeti için vize serbestisi görüşmelerinin 13-17 Aralık tarihleri arasında başlaması bekleniyor.

  Kosova Hükümetinin bakanlar kurulu toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Hayretin Kuçi, Avrupa Komisyonu tarafından yapılan açıklamanın Kosova hükümeti için büyük önem taşıdığını söyledi. Kuçi, Kosova Cumhuriyeti için vize serbestisi görüşmelerinin 13-17 Aralık tarihleri arasında başlamasının beklendiğini de açıkladı.

  Hayretin Kuçi, Adalet Bakanlığı tarafından yasaların benimsenmesi, İçişleri Bakanlığı, Avrupa Entegrasyonu Bakanlığı ve diğer bakanlıkların diğer görevleri yerine getirilmesi gibi şartların tamamlanması için çalışmada bulunduklarını ifade etti. Kuçi, bakanlıklardaki çalışmaların ay sonunda tamamlanacağını ve AB Komisyonuna sunulacağını belirtti. Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Hayretin Kuçi, biyometrik pasaportların hazırlandığını ve gelecek yılının ilk ayından itibaren vatandaşlara sunulacağını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı