GeriGündem Köşk'teki terör zirvesi sona erdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  130
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Köşk'teki terör zirvesi sona erdi

Köşk'teki terör zirvesi sona erdi
refid:15086975 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılan güvenlik zirvesi yaklaşık 3 saat sürdü. Zirvenin ardından yapılan açıklamada, “Teröre karşı yürütülen mücadele kapsamlı şekilde değerlendirilmiş, son gelişmelerin ışığında kısa ve orta vadeli ilave tedbirler alınması kararlaştırılmıştır. Bu bağlamda istihbarat ve bölgede görev yapan personelin, yapısının gözden geçirilmesi hususunun üzerinde durulmuştur” denildi.

TERÖR ZİRVESİ'NDEN FOTOĞRAFLAR

Yaşanan son terör saldırılarının ele alındığı toplantı saat 10.15'de başladı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da katıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Çanakkale'deki İpek Yolu-2010 General/Amiral Semineri nedeniyle zirveye katılamadı.

KISA VE ORTA VADELİ TEDBİR VURGUSU

Kritik toplantının ardından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklama şu şekilde:

"Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığındaki Güvenlik Toplantısı Çankaya Köşkü’nde yapılmıştır.
Toplantıya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Millî Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katılmıştır.

Toplantıda; Sayın Cumhurbaşkanımız, son terör olayları hakkında ilgili birimlerden ayrıntılı bilgi almıştır. Teröre karşı yürütülen mücadele kapsamlı şekilde değerlendirilmiş, son gelişmelerin ışığında kısa ve orta vadeli ilave tedbirler alınması kararlaştırılmıştır. Bu bağlamda istihbarat ve bölgede görev yapan personelin yapısının gözden geçirilmesi hususunun üzerinde durulmuştur.

Ayrıca, çevre ve ilgili ülkelerle terörle mücadele koordinasyon faaliyetlerinin daha da etkinleştirilmesinin önemi vurgulanmıştır.
Basın-yayın organlarının terörle bağlantılı haberlerde halkı bilgilendirirken terör örgütünü farkında olmadan cesaretlendirici duruma düşmemeleri için daha duyarlı davranmalarının gereğine dikkat çekilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle