Gündem Haberleri

  Köşk'teki iftarda şehit annesine Kürtçe tercüme

  A.A
  26.08.2009 - 19:18 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, şehit aileleri ve gaziler için dün akşam verdiği iftar yemeğinde, Gül ile aynı masada oturan şehit annesi Sultan Gidiş, Türkçe bilmediği için aynı masada bulunan ve Kürtçe bilen diğer bir şehit yakını aracılığıyla konuştu.

  Cumhurbaşkanlığının internet sitesinde yer alan habere göre, Türkiye'nin farklı illerinden Ankara'ya getirilen şehit aileleri ve gazilerin oturduğu masalardaki Cumhurbaşkanı Gül'ün temsilcileri, konukların şikayet ve taleplerini dinleyerek, not aldı.

  Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün masasındaki konuklardan biri de Gaziantep'ten gelen şehit annesi Sultan Gidiş oldu. İnternet sitesindeki haberde, “Kürt Kökenli Şehit Annesi Cumhurbaşkanı Gül ile Aynı Masada” ara başlığının altında şunlar kaydedildi:

  “Cumhurbaşkanı Gül ve eşinin yer aldığı ana masada bulunan Gaziantep'ten gelen şehit annesi Sultan Gidiş'in Türkçe bilmemesi ve aynı masada bulunan Kürtçe bilen diğer bir şehit yakını vasıtası ile ifadelerini anlatması gecenin dikkat çekici ayrıntılarından biriydi.”

  Jandarma er Mehmet Gidiş, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi kırsalında yola döşenen mayının patlaması sonucu 25 Temmuz 2008'de şehit olmuştu.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı