Gündem Haberleri

  Köşk cinayetinde katil, eski bekçi çıktı

  Hürriyet Haber
  31.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Gürel Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu üyelerinden İlter Gürel'in Urla'daki malikanesinde öldürülen eşi 58 yaşındaki İnci Gürel'in katil zanlısı, aranan bekçi çıktı. Sabaha karşı teslim olan bekçi, suçunu itiraf etti. Bekçi cinayeti, para ve yeniden işe alınma isteği reddedildiği için işlediğini söyledi.

  3 ay önce işten çıkartıldığı belirlenen ve polisce aranan 32 yaşındaki Ferhat Korkmaz, Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu. Ardından İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Korkmaz, asayişten sorumlu İzmir Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Tekin ve yardımcıları tarafından sorgulandı.

  Korkmaz, sorgulamasında, suçunu itiraf ederek, İnci Gürel'den kendisini yeniden işe almasını ve para istediğini, bunun reddedilmesi üzerine cinayeti işlediğini söyledi.

  Cinayet aleti foseptik çukurunda

  Emniyetten verilen bilgiye göre, Korkmaz, olayı şöyle anlattı: ''Olay günü saat 18.00'de malikaneye geldim. Çok zor durumdaydım. İnci hanımdan beni yeniden işe almasını istedim. Olumsuz yanıt verdi. Ardından paraya ihtiyacım olduğunu, hiç olmazsa 15 milyon lira vermesini istedim. Yine reddetti. Bunun üzerine binadan ayrıldım. 2 saat sonra tekrar geri dönüp, bahçe duvarından içeri girdim. Daha önce çalıştığım için 3 köpek beni tanıyordu. Onları kulübelerine bağladım. Garaja girip, binanın elektrik şalterini indirdim. İnci Gürel, şalteri açmak için garaja geldiğinde, saklandığım yerden elime geçirdiğim demir su borusuyla kafasına vurdum. Boruyu malikanenin fosseptik çukuruna attım. Ardından da Mercedes marka otomobiline binerek kaçtım.''

  İzmir Emniyet yetkilileri, soruşturmayı yürüten Urla Cumhuriyet Başsavcılığı'na da durumun aktarıldığını kaydettiler.

  Öte yandan, gelişme, İçişleri Bakanı Saaddettin Tantan ile İzmir Valisi Alaaddin Yüksel'e de bildirildi. Yetkililer, konuyla ilgili ayrıntılı açıklamanın daha sonra yapılacağını belirttiler.

 • Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı