Gündem Haberleri

  Korucu bombalı tuzağı son anda fark etti faciadan dönüldü

  Behçet DALMAZ/ HAKKARİ, (DHA)
  07.09.2012 - 12:27 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’nin Bağlar mahallesinde yaşayan korucu Nebi Gültekin, evinin önünde park halindeki aracın altına yerleştirilen uzaktan kumanda düzenekli bombayı son anda fark etti.

  Uzman ekip tarafından imha edilen bombanın patlaması halinde, çevrede büyük hasar ve can kaybı yaşanacağı belirtildi.

  Sabah evinin önünde duran park halindeki hafif ticari araca binmek için evden çıkan geçici köy korucusu Nebi Gültekin, aracın altında kablo gördü. Gültekin, hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekibi, mahallede güvenlik önlemi aldı. Daha sonra olay yerine bomba imha uzmanı ekipler çağrıldı. Uzman ekipler, aracın altına yerleştirilen kablo düzenekli bombayı etkisiz hale getirdi. Tahrip gücü yüksek bombanın patlaması durumunda çevrede bulunan birçok evde büyük hasar meydana gelebileceği ve çok sayıda can kaybının yaşanabileceği kaydedildi.

  Kabloları son anda fark ettiğini ve daha önce tehdit de aldığını belirten korucu Gültekin, "Aracın altındaki kabloları görünce polisi aradım. Büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Allah bizi korudu. Ben geçici köy korucusuyum ama bu mahallenin, bu çocukların ne suçu var, ne günahı var?" dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı