Gündem Haberleri

  Korsan kapıya 655 milyonluk ceza

  Hürriyet Haber
  11.07.2001 - 01:32 | Son Güncelleme:

  Otoyol kenarındaki bariyerler kesilerek yapılan ‘‘menteşeli otoyol kapısı’’ Karayolları 17'nci Bölge Müdürlüğü ekiplerince dün kaynakla kapatıldı.

  Alibeyköy O-2 bağlantı yolu yakınındaki siteye kestirme yol açmak için yapılan korsan kapı için Uyarlar İnşaat'a toplam 655 milyon 400 bin lira ceza kesildi. Şirket için ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunulacak.

  KARAYOLLARI UYARMIŞ

  Hürriyet'te dün yayımlanan haber üzerine otoyol kapısı kapatıldıktan sonra inşaat şirketine trafiği tehlikeye sokmaktan 54 milyon 200 bin, trafik emniyetini sarsıcı giriş çıkışla yolu kirletmekten 54 milyon, izinsiz tesis yapmaktan (beton dökmekten) 547 milyon lira ceza kesildi.Karayolları'ndan bir yetkili, şunları söyledi:‘‘Yazılı ikazlarımız oldu. Bu korkuluklar, civatalıdır. Şimdi, biz açamayacakları şekilde kaynakla kapattık. Burası bağlantı yoluna katılan bir yol, trafiği az. Ekiplerimiz günde bir iki kez geçebilir. Bu nedenle de, menteşe uyanıklığını farkedememişler.’’

  Yetkili ayrıca, bağlantı yolunun bulunduğu Nurtepe ve çevresine trafo, demir hırsızlığı yüzünden Karayolları'nın büyük maddi kaybı olduğunu söyledi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı