GeriGündem Korsan CD'ye darbe
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Korsan CD'ye darbe

İstanbul Emniyeti ile İl Denetim Komisyonu Başkanlığı'nın, İstanbul'un çeşitli ilçelerindeki korsan CD tezgahlarına yönelik düzenlediği operasyonda binlerce korsan CD ele geçirildi. Operasyonda çok sayıda korsan müzik, film, oyun ve yazılım CD'si ele geçirildi.

26 Şubat - 4 Mart tarihleri arasında düzenlenen kapsamlı operasyonlarda, Bağcılar'da 943 adet korsan müzik CD'si, 2 bin 990 adet korsan VCD ve DVD, 100 adet korsan yazılım CD'si ele geçirildi.

Beşiktaş'taki aramalarda 2 bin 340 adet korsan müzik CD'si, bin 968 adet korsan VCD ve DVD, bin 125 adet korsan yazılım CD'si, Kadıköy'deki aramalarda ise 580 adet korsan müzik CD'si, bin 280 adet korsan VCD ve DVD, 300 adet korsan yazılım CD'si ele geçirildi.

Üç ilçede yapılan operasyonlarda ayrıca toplam bin 800 adet korsan kaset ve bin 582 adet korsan kitaba el konuldu.

Yakalanan korsan CD'lere el konarken, satıcılar hakkında savcılık tarafından yasal işlemler başlatıldı. Yetkililer, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan eserleri, yasalara aykırı olarak satanlar için 4-6 yıl hapis ve 50-150 milyar lira arasında ağır para cezası öngörüldüğünü belirttiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle